9/7
Zdlouhavé a stresující zařizování bytu? Ne, nekonečná zábava!

Zdlouhavé a stresující zařizování bytu? Ne, nekonečná zábava!

9. července 2012 v 15.15 , Architekti , Bytové doplňky , Byty , Design , Domy , Koupelny , Křesla a sedací soupravy , Kuchyně , Ložnice , Nábytek , Obývací pokoje , Předsíň , Stoly a stolky

Zařizování interiéru bytu je vždy příjemnou a zábavnou záležitostí, neboť si budujete své obydlí, do kterého se budete stále vracet. A proto byste tuto záležitost neměli brát na lehkou váhu a dopředu si rozmyslet, jak si vše vlastně představujete. I když je pravda, že své rozhodnutí můžete po letech změnit a byt přizpůsobit k obrazu svému, pomocí zcela nového nábytku i doplňků, pokud nejste milionář, nepůjde to snadno.

Nechte si poradit

Co se týče rozvržení prostoru, určitě si nechte poradit od odborníka. Ten vám řekne kam nejideálněji umístit kuchyň, jestli si pořídit skleněné konferenční stolky či klasické dřevěné konferenční stolky a jak se vypořádat s úložnými prostory. Hitem posledních let je minimalismus, který obnáší skryté úložné prostory a spoustu prakticky využité plochy. Nespočtu poliček, skříněk a lapačů prachů se vyvarujte. Nejenom že vám podstatně ztíží úklid, místnost díky nim působí opticky menší a neuspořádanější. V případě, že jste si pořídili menší byt, designér spolu s vámi vymyslí takové uspořádání místnosti, ve kterém tyto nedostatky rázem zmizí. Místo ohromné sedací soupravy, kterou beztak z poloviny nevyužijete si pořídíte menší gauč a rozkládací křeslo, monstrózní vázy vyměníte za drobnější květináče se spoustou zeleně a kuchyňská linka bude symbolem praktičnosti.

Mějte vlastní názor

I přesto, že je v zařizování nového hnízdečka lásky rada odborníka nezbytná, vždy se spoléhejte na svůj vlastní úsudek. Přeci jen zde budete bydlet vy! Navrhl vám extravagantní architekt svítivě růžové stěny a pestrobarevné doplňky připomínající expozice z poutě? Projevte svůj nesouhlas a místnost si přizpůsobte dle obrazu svému. Abyste předešli nepříjemnostem v této podobě, zdělte již dopředu profesionálovy své oblíbené barvy, tvary a motivy doplňků a v neposlední řadě uveďte, co se vám opravdu příčí. Máte-li odjakživa arachnofobii, rekvizita tarantule na obývací stěně by z vašeho budoucího bydla udělala dům hrůzy.

Abyste se cítili jako doma…

Tlak televizních reklam, letáků a nejrůznějších banerů o tom, jak má vypadat moderní byt, je veliký, proto se snadno stane, že podlehnete moderním trendům, aniž byste se s nimi ztotožňovali. Je samozřejmé, že je ve vašem zájmu, aby nové obydlí schválila celá parta přátel a nadšeně si o něm dlouhé hodiny povídala, avšak řiďte se v první řadě vždy tím, co se líbí vám. Nepotrpíte si na lesklé kuchyně, bílý nábytek a studené pohovky? Tak si je zkrátka nepořizujte. A pokud i přesto nabudete dojmu, že je byt sice podle vašeho gusta, ale chtěli byste mu vdechnout trochu luxusu, soustřeďte se na nerezové elektrospotřebiče, prvotřídní televizi a originální světla.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS