27/8
Palandy a patrové postele v exkluzivním stylu

Palandy a patrové postele v exkluzivním stylu

27. srpna 2011 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Řešením menších pokojíčků nebo většího pokoje, který obývá více sourozenců, jsou palandy, jež šetří prostor. Klasické palandy, které známé ze svého dětství, mají novou luxusnější podobu.

Palanda je pojem, kterým označujeme zpravidla dvě postele nacházející se nad sebou. Tento typ postele vybíráme do menších pokojíčků, kde je zapotřebí šetřit prostorem. Dávno jsou již časy, kdy palanda přestavovalo obyčejnou dřevěnou konstrukci, propojenou příkrým žebříkem. Dnešní podoba paland má úplně nový rozměr, nábytek je inspirován oblíbenými pohádkovými hrdiny, auty či světem Barbie a Disney.

Návrháři dětského nábytku vymýšlejí originální, kreativní a především pestrý nábytek, který dětem přináší radost ze spaní i odpočinku. Stylově řešená palanda působí v pokojíčku jako dominantní a velmi zajímavý prvek, esteticky prostor pozvedne a dodá mu ráz dětského pokoje. Spodní část dolní postele bývá velmi často opatřena výsuvnými šuplíky, které slouží jako úložný prostor.

Oblíbená jsou vestavěná patra

K modernímu řešení spacího prostoru patří tolik oblíbená vestavěná patra, která splňují požadavky na odpočinek, zábavu i práci. Díky vyvýšenému spacímu prostoru získáme spodní část, kterou lze využít především pro plnění si pracovních úkolů či jako zábavnou / hrací část. Vestavěné spací patro je možno vyhotovit v provedení jedné i dvou postelí, popř. rozšířené spací části pro jedno dítě.

Dvojlůžko, umístěno v horní části vestavěného patra, nabízí maximální prostor pro zábavu i povinnosti. Pod spací část lze umístit psací stůl, skříňky, komodky pro umístění hraček či školních pomůcek. Menším dětem je nutno horní lůžko vybavit bezpečností sítí, která zabrání případnému nebezpečí.

Vestavěná patra zpravidla nebývají k dostání v obchodech s nábytkem, jelikož sériová a sektorová výroba je zaměřena spíše na klasické provedení palandy. Speciální vestavěná patra pořídíme na zakázku ve specializovaných truhlářstvích nebo dílnách zaměřující se na výrobu nábytku.

zdroj: http://www.nakup-nabytek.cz/…ove-postele2

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS