29/5
Stolní lampy k počítači

Stolní lampy k počítači

29. května 2009 v 00.00, Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Nezbytnou součástí při práci s počítačem je správné osvětlení pracovního prostoru, k čemuž poslouží kvalitní stolní lampy.

Výběr stolní lampy

Při pořizování nové stolní lampy k počítači, bychom se měli především zaměřit na kvalitu, příkon a celkové výkonnostní vlastnosti. Teprve poté bychom měli zohlednit design, styl a cenu. K velmi důležitým aspektům patří zjištění si informací o technických parametrech výrobku, které bývají uvedeny na obalovém materiálu, přiloženém informačním štítku nebo přímo na výrobku. Osvětlovací tělesa určená pro práci s počítačem by měla být vybavena nastavitelným kuželem světla, který se bude moci směrovat dle potřeby a činnosti, kterou v dané chvíli člověk vykonává.

Stolní lampy k počítači (http://www.homemag.cz)

Design

Na tuzemském trhu se nachází několik druhů stolních lamp určených k počítači, vybírat můžeme z nepřeberné barevné škály a materiálového složení výrobku. K neméně důležitým funkcím a požadavkům na kvalitní stolní lampu patří její maximální výkon, druh zdroje, typ závitu objímky, míra zabezpečení proti úrazu elektrickým proudem a stupeň izolace.

Stolní lampy k počítači (http://www.homemag.cz)

K nejoblíbenějším typům stolních lamp patří ty, jenž lze volně postavit na stůl a dle potřeby jednoduše přesouvat z místa na místo. K dalším typům patří lampy, jenž se připevňují k desce stolu svěracím šroubem nebo miniaturní lampičky, které se připevní přímo na monitor počítače.

Stolní lampy k počítači (http://www.homemag.cz)

Zdroj osvětlení

Zdrojem osvětlení stolní lampy může být klasická nebo úsporná žárovka, zářivka nebo halogen. K nejvýhodnějším osvětlovacím zdrojům, při práci s počítačem, patří zářivkové zdroje, které rovnoměrně osvětlí pracovní plochu a nevytváří odlesk v obrazovce monitoru.

Stolní lampy k počítači (http://www.homemag.cz)

Umístění stolní lampy

Zdroj světla, vycházející ze stolní lampy, by měl směřovat na pracovní desku stolu, nikoliv však na monitor počítače. Lampa by měla být umístěna nejlépe v pozadí počítače tak, aby nás její světelný zdroj neoslňoval nebo nepůsobil rušivě. V případě, že bude stolní lampa umístěna vedle počítače, je vhodné zakoupit lampu se stínidlem, která poskytne dostatečně velký zdroj osvětlení, avšak nás z žádné strany pohledu neoslní.

Stolní lampy k počítači (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS