13/12
Soliter, nebo sorter? Řeč je o odpadkovém koši

Soliter, nebo sorter? Řeč je o odpadkovém koši

13. prosince 2010 v 00.00 , Bytové doplňky , Design , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Odpadkové koše jsou nedílnou součástí každého domu. Svoje uplatnění nacházejí ve vícero pokojích, avšak nejvýznamnější roli hrají v kuchyni.

kuchyni můžeme mít odpadkový koš s jednou nebo vícero nádobami, které slouží pro tříděný odpad. Odpadkový koš pro tříděný odpad (neboli sortery) disponuje několika přihrádkami, a to dle našeho výběru nebo počtu druhu třídění odpadu.

Klasikou jsou však stále kuchyňské odpadkové koše s jednou nádobou, které slouží pro smíšený odpad. Jejich nejčastějším designovým ztvárněním je kruhový nebo obdélníkový půdorys. K jejich největším přednostem patří nejširší dostupnost, různé cenové rozmezí, široký výběr a design.

Volně stojící koše s jednou nádobkou se vyrábějí z různých materiálů. Nejoblíbenější je nerez, standardem je plast.

Vestavěné kuchyňské odpadkové koše

V moderních kuchyních převládají odpadkové koše vestavěné, jejichž objemnost je však podřízena velikosti vnitřnímu prostoru kuchyňské linky. Vestavěné koše mohou disponovat jednou nebo vícero nádobami, avšak při variantě sorteru je nutné, aby vnitřní prostor skříňky byl objemnější, jelikož s omezeným místem budou jednotlivé přihrádky koše miniaturního provedení.

K přednostem vestavěných sorterů patří ekologické třídění odpadu, komfortní otevírání, pohodlnost a při dostatku vnitřního místa skříňky i objemnost. Jediným problémem je cena, která je oproti klasickým košům až čtyřikrát vyšší. Ty nejobyčejnější vestavěné sortery začínají na ceně, jenž se pohybuje kolem 2 000 Kč.

Speciality v oblasti kuchyňských odpadkových košů

Koš zabudovaný v pracovní desce

Horkou novinkou v oblasti kuchyňských odpadkových košů je koš zabudovaný v pracovní desce kuchyně. Pokud je pracovní deska kuchyně z laminátu, je možné využít ji pro příruční odpadkové koše, které jsou osazeny přímo v desce. V praxi to vypadá tak, že zvednete poklop, jenž je umístěný na pracovní desce a jednoduše z desky smetete odpad přímo do odpadní nádoby.

Kuchyňské koše bezdotykové

K velmi oblíbeným kuchyňským košům patří varianty bezdotykové, které fungují na principu mikročipů, mechanických převodů, infračerveného světla a elektrického pohonu. Při vházení odpadu se nemusíte dotknout ani víka, ani nášlapní klapky. Jakmile se ke koši přiblíží ruka, koš se sám otevře a po vhození odpadu se automaticky uzavře.

zdroj: http://www.hrnce.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS