13/6
Odpadkové koše – zabudované nebo volně stojící

Odpadkové koše – zabudované nebo volně stojící

13. června 2010 v 00.00 , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Odpadkové koše neodmyslitelně patří do každého domova, kde mají nejčastější zastoupení především v kuchyních. Prostor kuchyně však není jediným místem, kde se odpadkové koše nacházejí. Široké uplatnění mají také v koupelnách, na toaletách, v pracovnách nebo v dětských pokojích.

Odpadkové koše můžeme rozdělit na volně stojící (kdekoliv v prostru) nebo na vestavné, které jsou součástí kuchyňské linky nebo jiného nábytku. Vnitřek odpadkových košů může disponovat jednou nádobkou nebo vícero nádobkami, které slouží pro třídění odpadu.

Dávnou jsou pryč doby, kdy odpadkové koše disponovaly nevzhledným a nezajímavým designem. Dnes jsou na trhu velmi moderní modely, jejichž design a styl doslova majitele vybízí k jejich umístění na čestné místo. Pokud však nechceme odpadkový koš vystavovat, zvolíme variantu vestavného modelu, který nejen že nebude na očích, ale také nebude v prostoru vadit či zapáchat.

Volně stojící koš anebo vestavný?

Volně stojící odpadkový koš může být z nejrůznějších druhů materiálů, v různých barvách a stylech. Jelikož volně stojící odpadkový koš bude součástí interiéru, je důležité hledět především na design. Nejoblíbenějším typem volně stojících odpadkových košů je bezdotykový model, kterého se nemusíme při použití ani dotknout.

Bezdotykový odpadkový koš funguje na principu mikročipů, infračerveného světla, mechanických převodů a elektronického pohonu. Po přečtení těchto řádků, se může zdát, že se jedná o velmi složitý a náročný předmět, avšak praxe jeho použití je velmi jednoduchá. Jakmile se ruka přiblíží ke koši, tak se zaktivuje senzor, koš se otevře a poté se sám zavře.

S vestavným odpadkovým košem je nutné počítat již v době realizace kuchyňské linky, jelikož se pro něho musí najít vhodné místo. Vestavný odpadkový koš zabere mnoho místa, což je na úkor úložného prostoru pro nádobí. Nejvhodnějším umístěním je prostor pod dřezovou skříňkou, jelikož u dřezu zpracováváme a čistíme potraviny. Moderní vestavné koše se při otevření skříňky automaticky otevřou, víko však musíme zavřít ručně.

Zdroj: http://www.hezkydomov.cz/odpadkove-kose, http://www.kuchyne.cz/…tykovy1.aspx

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS