28/11
Moderní záclony do kuchyně

Moderní záclony do kuchyně

28. listopadu 2010 v 00.00 , Bytový textil

Sponzorované odkazy:

Styl interiéru do jisté míry utvářejí bytové textilie, velkým dílem se na změně tváře podílejí především záclony. Nákup záclon do kuchyně bývá jeden z nejsložitějších úkolů. Výběr je bohatý, ale zpravidla stylově omezený.

Změna interiéru kuchyně

Kuchyně je místem, které nelze obměňovat či inovovat každý měsíc, a to zpravidla z finančních důvodů. Změna interiéru kuchyně však ne vždy vyžaduje velké zásahy, mnohdy stačí změnit maličkosti. Takovým příkladem je výměna záclon. Pokud správně vybereme, můžeme se během několika málo okamžiků ocitnout v témě nové kuchyni.

Vkusně zvolené záclony dokáží pozitivně ovlivnit atmosféru, náladu přítomných a celkový styl. Ovšem výběr nové záclony do kuchyně je složitý úkol, jelikož při výběru musíme zohlednit také stránku praktickou.

Moderní záclony do kuchyně (http://www.homemag.cz)

Trendy v kuchyňských záclonách

K nejdůležitějším požadavkům, které jsou kladeny při výběru záclon, patří schopnost estetického cítění se stávajícím interiérem. Záclona by měla především stylově a barevně ladit s interiérem kuchyně.

K trendy materiálům, v oblasti kuchyňských záclon, patří jemné materiály, kterými jsou např. jemňoučký tyl, hedvábí, taft, organza nebo umělé vlákno. Pokud je však kuchyně zařízena spíše do venkovského nebo usedlejšího stylu, vybírat bychom měli z nabídky krajkových, potištěných záclon.

Oblíbené jsou velmi jemné záclony, které se svojí konzistencí doslova podobají té nejjemnější pavučině. K přednostem jemných, lehkých a vzdušných záclon patří prodyšnost, prosvětlenost, stylovost, optické zvětšení prostoru.

V kurzu jsou stále záclony disponující nejrůznějšími potisky. K trendy vzorům záclon do kuchyně patří motivy geometrické, abstraktní či jemně květinové. Samozřejmostí je decentnost a střídmost vzorkování, důležité je také správný výběr barevné kombinace.

Moderní záclony do kuchyně (http://www.homemag.cz)

Ve stylu romantickém či venkovském

Ne každá kuchyně je zařízena ve stylu moderním, nadčasovém nebo trendy. Starobylé, retro, venkovské, chalupářské nebo babiččiny kuchyně jsou kuchyněmi stále aktuálními a oblíbenými. Nejžhavějším trendem jsou kuchyně ve stylu francouzského Provence, s nádechem něhy a romantičnosti. Těmto kuchyním budu slušet decentnější záclonový nádech v podobě i netypických záclon.

Oblíbené jsou záclony háčkované, které zasahují do půli nebo čtvrt části okna. Nutno však podotknout, že háčkované záclony jsou velice náročné na údržbu, po vyprání se musí vypnout na speciálním rámu s háčky.

Starobylým kuchyňským stylům sluší i záclony jemně krajkované, vyšívané nebo zdobené.

Moderní záclony do kuchyně (http://www.homemag.cz)

Zdroj: http://www.dekortextil.cz http://www.zaclony.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS