7/10
Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé

Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé

7. října 2010 v 00.00, Bytové doplňky, Kuchyně, Nádobí

Sponzorované odkazy:

Uskladnění potravin patří k základním a každodenním kuchyňským činnostem, ovšem není uskladnění jako uskladnění. Kvalita uskladněných potravin vyžaduje určitá pravidla, která se velmi jednouše dají zvládnout použitím vakuových misek.

Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)

Princip fungování vakuových misek

Princip fungování vakuových misek je založen na technice odsátého vzduchu, díky čemuž se v prostoru misky vytvoří vakuové prostředí.

Kvalitní vakuové misky jsou tvořeny víčkem, které je opatřeno silikonovým těsněním pro vyšší přilnavost. Víko misky doplňuje datumové kolečko s ventilem, kterým se vakuovou pumpičkou odsává přebytečný vzduch.

O správně dokončeném vakuování nás informuje indikátor, trvanlivost (datum spotřeby) potravin si můžeme nastavit na víku dózy.

Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)

Požadavky na vakuové misky

Vakuové misky by měly být vyrobeny z kvalitního materiálu, nejlépe z polykarbonové hmoty, kterou je možno požívat do všech kuchyňských elektro.

K přednostem polykarbonu patří hmotnost (jsou velmi lehké a zároveň stabilní), další výhodou je i design a rozmanitost výběru.

Prodloužení délky skladování potravin

Potraviny uchovávané ve vakuových miskách zůstávají déle čerstvé a jejich trvanlivost se dokáže prodloužit až o několik dní.

• maso, zelenina, ovoce: délka trvanlivosti se prodlouží 2 až 5 x oproti klasickému skladnění
• pokrájené uzeniny vydrží ve vakuové misce až 10 dnů, v klasické cca 2 – 3 dny
• sýry lze skladovat až 55 dní
• listový salát v běžných miskách nevydrží, ve vakuových ho však můžeme uchovávat po dobu až 8 dnů
• nasycené nápoje si svoje kvalitní perlení udrží až na dobu 20 dnů
• různé druhy zákusků vydrží ve vakuu až 10 dn

Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)

Důvody, které nás přesvědčí

Koupě vakuových misek se jednoznačně vyplatí, nejen že dokáží udržet potraviny déle čerstvé, ale jdou ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Potraviny si ve vakuových miskách uchovávají všechny vitamíny, minerály a výživné látky. Také si udržují svoji přirozenou barvu a tvar, neuvadají (ledový salát vydrží čerstvý a krásný až po dobu osmi dnů). Potraviny neztrácejí ve vakuových miskách nutriční hodnoty ani aroma, také „nenačichnou“ žádnými pachy z ledničky.

Ačkoliv je nákup vakuových misek dražší záležitostí, investované peníze jsou garantovanou zárukou jejich navrácení. Delší trvanlivost uchovávaných potravin šetří peníze, ale i čas (četnost nákupu potravin zredukujeme na polovinu).

Ve vakuových miskách lze uchovávat potraviny nejen syrové, ale i vařené, což umožňuje možnost odložení konzumace „na neurčito“. Vakuové misky jsou vhodné i na uchování pečiva, kávy a alkoholických (především víno) i nealkoholických nápojů.

Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)Vakuové misky uchovají potraviny déle čerstvé (http://www.homemag.cz)

Zdroj: http://www.zepter.cz, http://www.domacky.cz/…vakuove-dozy, http://vacco.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS