4/8
Přikrývky a polštáře IKEA: Jak si ustelete, tak si lehnete

Přikrývky a polštáře IKEA: Jak si ustelete, tak si lehnete

4. srpna 2010 v 00.00 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Švédská společnost IKEA, která již léta patří mezi nejoblíbenější prodejny nábytku a bytových doplňků v České republice, nedávno aktualizovala svoji nabídku přikrývek a polštářů. Jak bývá u společnosti IKEA zvykem, snaží se maximálně vyjít vstříc svým zákazníkům a ulehčit jim tak výběr přesně podle jimi zvolených požadavků, aby jejich peníze nepřišly na zmar. K tomu mimo jiné slouží její web, na kterém naleznete aplikaci, jež vám pomůže zvolit ten pro vás nejvhodnější polštářpřikrývku.

Podle určitých výzkumů prospíme více než třetinu života. Nelze se proto divit, že mnoho lékařů doporučuje tuto část dne nepodceňovat. Samozřejmě je důležitý zejména výběr té správné matrace, která nám umožní předejít nepříjemným problémům způsobeným proleženinami a tak podobně, stejně tak ovšem dokonale poslouží pro zajištění maximální regenerace. Volba správného polštáře je ovšem neméně důležitá. Jak uvidíme později na popisu zmiňované aplikace, je třeba volit z nejrůznějších možností, které jsou tu více tu méně důležité pro náš zdravý spánek. Výběr přikrývky pak už je záležitostí spíše komfortu, ale i o ten by mělo jít až na prvním místě. Pohodlí je totiž půlka zdravého spánku. Není nic horšího, než když se probouzíme zimou anebo naopak přílišným vedrem.

Jak vybrat správnou přikrývku a polštář?

Pro zodpovězení této otázky vystavila společnost IKEA na svých stránkách aplikaci, která jednoduchou cestou obsahující pouhé čtyři, respektive kroky zavede své zákazníky k vytouženému výrobku. Začněme nejprve s polštáři a poté přejděme plynule k přikrývkám.

Na začátku je třeba vybírat polštář podle toho, jak nejčastěji usínáte. IKEA rozlišuje polohy na boku, na zádech a na břiše. První poloha odpovídá polštářům nejvyšším, třetí zase nejnižším. Pokud usínáte na boku, ovšem probouzíte se na zádech, je třeba tuto skutečnost brát v potaz a ideálně vybírat takový polštář, který se svými vlastnostmi nachází mezi těmito dvěma polohami. Dále je třeba zohlednit materiál polštáře. Tradiční polštář má konkurenci v podobě polštáře z tvarované pěny, která poskytuje lepší opěru hlavě. Pro nerozhodné je zde typ kombinovaný. Co se týče materiálů, vybíráme ze syntetických vláken a celulózových. Celulóza je přírodní materiál, zajišťující lepší odvod vlhkosti a lepší přizpůsobení podle ročního období.

Základem pro mnohem jednodušší výběr přikrývky je vámi požadovaná teplota. Máte rádi přikrývku nepříliš teplou, teplou, anebo velmi teplou? To záleží jen na vás a místnosti, ve které budete nocovat. Každopádně, pro nerozhodné je opět vhodné volit střední variantu. Dále přistoupíme k materiálu. Oproti polštářům můžeme ještě vybírat z peří a prachového peří, případně z látky vnitřně regulující teplotu.

Více informací naleznete na www.ikea.com/cz.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS