21/7
Dveře z masivu otevírají bránu do interiéru

Dveře z masivu otevírají bránu do interiéru

21. července 2010 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Dveře, ať už vnitřní, nebo venkovní, jsou důležitou součástí každého domu, neboť otevírají vstup do nebo z prostoru. Design, materiál, styl i technická stránka dveří je rozmanitá, avšak jedno mají všechny dveře společné, a tím je oddělení jednotlivých místností.

Dveře z masivu jsou zárukou kvality

Dřevo, jako přírodní materiál, disponuje téměř samými přednostmi, a tím se liší od dveří z konkurenčních materiálů. Pro výrobu interiérových dveří se používají kvalitní tuzemské dřeviny, kterými jsou buk nebo olše. Z dražších a exkluzivnějších dřevin můžeme jmenovat jasan, javor nebo dub. Atraktivním designem a vysokou kvalitou disponují dveře z ořechu nebo třešně.

K podstatným vlastnostem dřevěných dveří patří především jejich pevnost a stabilita, tudíž předejdeme možnosti jejich možnému uvolnění v závěsu nebo vylomení zámkového plechu. Vysoká odolnost dřevěných dveří zaručuje dlouhodobou odolnost proti opotřebení, kdy se eliminuje opotřebení hran při jejich každodenním používání.

S vyšší pořizovací cenou dřevěných dveří se také zvyšuje jejich životnost, která je až čtyřikrát vyšší než u dveří z lamina či plastu.

Design dřevěných dveří

Dveře z masivu můžeme vybírat z nepřeberné škály vzorů, stylů i designu a materiálových kombinací. K moderním trendům však patří dveře jednoduchého vzhledu, v minimalistickém provedení.

Pokud se rozhodneme pro dveře z masivu, můžeme zvolit celodřevěné provedení, v lehkém a jednoduchém stylu, kde vynikne precizní zpracování a krása přírodního materiálu.

V moderních interiérech však velmi dobře vyniknou dveře kombinované, kdy nádherné dřevo doplňuje tabulka mléčného nebo barevného skla.

Povrchová úprava je nezbytnou záležitostí

K nevýhodám dveří z masivu patří jejich pravidelná údržba, která spočívá v povrchové úpravě. Krásu dveří z masivu umocňuje přírodní povrchová úprava, která se provádí přírodními oleji nebo speciálními vosky.

Kosmetika pro dřevěné dveře je vyráběna speciálně z přírodních zdrojů, kterými jsou např. borová pryskyřice, včelí vosk, lněný olej nebo palmový vosk. Těmto materiálům můžeme přičíst jedno velké plus, neboť jsou šetrné nejen k ošetřovanému výrobku, ale také k přírodě.

zdroj: http://www.kinghouse.cz/…-dvere-masiv http://www.novedvere.cz http://www.novinky.cz/…energie.html

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS