12/7
Začlenění přírody do interiéru aneb příroda u nás doma

Začlenění přírody do interiéru aneb příroda u nás doma

12. července 2010 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Příroda je mocná čarodějka, která dokáže okouzlit i člověka, na nějž působí klidným a svěžím dojmem. Dle psychologického hlediska by bylo žádoucí, abychom měli přírodu po celý den na očí aneb abychom přírodu začlenili do našich domovů.

Jednou z několika možností je vnést do interiéru nábytek z přírodních materiálů, jako je dřevo, ratan, proutí nebo juta. Jedná se o materiály, které jsou ryze přírodním produktem, jenž nám mohou nabídnout oázu pro odpočinek.

Také správná volba barev hraje v interiéru velkou roli. Žádoucí barvou je zelená, která připomíná trávu a rostliny. Modrá naopak evokuje nebe a vodu, žlutá vyvolává pocit svěžesti, slunečního dne a vonících květin.

Rozkvetlá louka i denní světlo

Podlaha může být též z přírodních materiálů, použít můžeme dřevo, korek nebo bambus. To jsou přírodní materiály, ze kterých jsou podlahové krytiny standardně k dostání.

Také vůně připomínají přírodu, např. mísa s vonným potpourri navozuje pocit rozkvetlé louky nebo svěží aroma olej připomíná písčitou pláž obklopenou tyrkysovým mořem.

Důležité je také denní světlo, které je zapotřebí nechat proniknout do našich domovů. Vyvarujte se těžkým závěsům nebo stále zataženým žaluziím, které nenechají proniknout sluneční paprsky dovnitř.

K moderním trendům patří výzdoba interiéru ovocem a zeleninou. Používejte aromatické a exotické typy ovoce, např. citrusové plody nebo exotický ananas.

zdroj: http://freshome.com/…doors-inside

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS