25/5
Židle do restaurace

Židle do restaurace

25. května 2009 v 00.00 , Židle

Sponzorované odkazy:

Nepostradatelným nábytkovým vybavením každé restaurace jsou jídelní stoly a kvalitní, pohodlné židle.

Židle, určené do restaurace, bychom měli vybírat podle prostoru a celkového zařízení interiéru restaurace. Do menších, útulnějších restaurací vybírejme židle subtilnější, lehčí, ve světlejších barevných odstínech. Prostorným a velmi prosvětleným restauracím naopak budou slušet židle masivnější, které mohou disponovat tmavší barvou, vyšším opěrákem i područkami.

Design restauračních židlí

Dle stylu a zařízení restaurace volíme i podobný design židle, tedy takové jenž se budou dokonale snoubit s prostorovým zařízením a celkovou atmosférou interiéru. Moderní restaurační interiéry můžeme vybavit koženými či koženkovými židlemi, naopak v rustikálně zařízené místnosti se budou dokonale vyjímat masivní, celodřevěné židle, doplněné měkkým sedákem.

V řadě českých restaurací převládají celodřevěné, masivní židle, vyrobené z tvrdého dřeva, které zaručují prvotřídní kvalitu a stabilitu židle. Židle, vyrobené z měkkého dřeva, se do restauračních provozoven nedoporučují, z důvodu rychlejšího opotřebení a nepříliš vysoké stabilitě.

V luxusnějších nebo hotelových restauracích převládají kožené nebo koženkové židle, jejichž nosnou konstrukcí je dřevo. Vzhledem k velmi časté frekventovanosti návštěvníků bychom měli volit tmavší barevné odstíny sedáku, ideální barvou je černá, tmavě hnědá nebo tmavě modrá. Možnou alternativou kůže či koženky jsou nejrůznější typy textilií, jejichž povrch by měl být upraven speciální technologií proti skvrnám od jídla i pití.

Celokovové židle jsou určeny především do restauračních zahrádek, jelikož jsou velmi odolné proti nepříznivým přírodním vlivům a jsou velmi snadno stohovatelné. Speciální povrchová úprava kovových židlí zaručuje nejen luxusní vzhled, ale i snadnou a rychlou údržbu, jelikož celý povrch židle je omyvatelný. Pro zpříjemněné posezení se doporučuje obohatit židli měkkým polštářkem.

Řadám restauračních zahrádek však stále dominují plastové židle, které se v gastronomických provozovnách velmi osvědčily. Svoji oblibu si získaly především pro velmi snadnou údržbu a širokou škálu nejrůznějších typů a barevného provedení.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS