30/3
Dekorace na Velikonoce

Dekorace na Velikonoce

30. března 2010 v 00.00 , Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

K nejvýznamnějším křesťanským svátkům patří Velikonoce, jenž jsou oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista a příchodu slunného jara. Lidové zvyklosti, dekorace a oslavy spojené s Velikonocemi se liší dle jednotlivých krajů, ve velkých městech se od oslav a některých tradic dávno upustilo.

Dekorace

Velikonoční dekorace je činnost, kterou se snažíme změnit atmosféru a vzhled bytového interiéru i exteriéru tak, aby celková atmosféra nabudila dojem jarních svátků.

Malovaná vajíčka, kraslice

S pojmem Velikonoce si každý z nás představí bohatě zdobená, natvrdo vařená vajíčka, která se rozdávají koledníkům. Malované kraslice tvoří nedílnou součást interiérové výzdoby, dekorovat je můžeme v proutěném košíčku, zavěsit na zelené větvičky či z nich vyrobit velikonoční věnec, který bude ozdobou domovních dveří. Vyfouklá vajíčka můžeme zakoupit nebo zdobit několika technikami, ke kterým patří batikování, voskování, leptání, vyškrabování, zdobení slámou, sítinou či textiliemi.

Velikonoční beránek

Velikonoční beránek, kdysi symbol Božího stáda, dnes nepostradatelná dekorace každého jídelního stolu. Velikonoční beránek se nejčastěji připravuje z třeného těsta, poté se polévá tmavou čokoládou. V některých domácnostech se setkáme s beránkem vyrobeným z přírodních materiálů, keramiky či skla, který slouží jako trvalá velikonoční dekorace.

Přírodní materiály, květiny

K oblíbeným dekoracím patří předměty z přírodních materiálů nebo květinové mísy, které bohatě zdobí moderní interiér. Velké květinové mísy se připravují z několika druhů a barev jarních květin, které jsou dozdobeny barevnými peříčky, sušenými plody, kraslicemi či žlutými, rozčepýřenými kuřátky.

Velikonoční zajíček

K nepostradatelným velikonočním dekoracím patří zajíček, vyrobený z jakéhokoliv materiálu, přičemž nejoblíbenější jsou zajíčci čokoládoví, plyšoví, dřevení a keramičtí. V některých zahradách můžeme spatřit velké látkové zajíce, oděné do barevného oblečení, doplněné stylovým slaměným kloboukem. V takovémto stylu se vyrábějí i miniaturní zajíčci v podobě zápichů, které jsou ozdobou venkovních truhlíků s jarními, pestře kvetoucími rostlinami.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS