25/11
Proč si pořídit zrovna smaltované nádobí?

Proč si pořídit zrovna smaltované nádobí?

25. listopadu 2021 v 00.00 , Kuchyně

Mnoho jedinců dnes v rámci designu dává přednost moderně před tradičním stylem. Do jisté míry nejde o nic nepochopitelného, hlavně u mladých lidí, kteří vždy rádi podléhají novým trendům, a to třeba i v případě nádobí.

Chcete-li však do kuchyně něco více tradičního, možná vás spíše osloví smaltované nádobí, jež má rozhodně také co nabídnout.

Zdravotní nezávadnost

Smaltované nádobí, ať už kupříkladu ve formě smaltovaných mís, smaltovaných pekáčů nebo třeba džezvy, patří do kategorie zdravotně naprosto nezávadných výrobků. Zdá se to jako samozřejmost, nicméně hlavně u produktů nižší kategorie, které se prodávají někde u stánku nebo v pochybných e-shopech, se nemusí jednat o úplnou samozřejmost.

Vařením ve smaltu se tedy rozhodně neotrávíte. Jedná se o vhodný materiál i pro jedince trpící alergiemi.

Vaření na indukci

Používání indukce je dnes hojně rozšířené a není ani divu, jelikož se takto dají ušetřit ročně i tisíce korun. Retro nádobí svým starosvětským designem sice může působit dojmem, že je vhodné tak maximálně na plynový sporák, nicméně je možné ho využívat i k vaření právě na indukci.

Kvalitní smaltované nádobí se vyrábí z plechu, jenž je samozřejmě magnetický, takže s indukcí bude fungovat stejně dobře jako moderní nádobí.

Hodně vydrží

Smaltované nádobí se může pyšnit i dlouhou životností. Nemusíte se o něj starat kdovíjak pečlivě. Když ho nebudete používat jinak, než je běžné, mělo by vám sloužit skutečně hodně dlouho, možná i několik desetiletí.

Ze smaltu se nevyrábí pouze klasické rendlíky a pekáče. Z tohoto materiálu si klidně můžete koupit třeba i hmoždíř na koření.

Když se rozhodnete pořídit si tento druh nádobí, měli byste tak učinit u prověřeného výrobce, jelikož nikdy nemůžete vědět, kdy narazíte na podvodníky. Mezi ty nejlepší u nás se řadí kupříkladu také firma Belis, jež všem zájemcům nabízí léty prověřené smaltované nádobí Sfinx.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS