29/8
Nádobí Alessi: Italská elegance nejen do kuchyně

Nádobí Alessi: Italská elegance nejen do kuchyně

29. srpna 2009 v 00.00 , Kuchyně , Nádobí , Příbory

Sponzorované odkazy:

V údolí italských Alp, na severozápadě Itálie poblíž švýcarských hranic, vznikla v roce 1921 společnost, která se měla zapsat zlatým písmem do historie designu a výroby kuchyňského nádobí a náčiní. Její jméno zní Alessi a založil ji s úmyslem vyrábět kovové jídelní i nápojové nádobí Giovanni Alessi. V osmdesátých letech přezval její vedení Alberto Alessi, který přivedl společnost do její designové dekády, čímž nastavil kurz, jeho se drží až do dnešních dnů, kdy je Alessi vnímána jako jedna z nejspolehli­vějších a nejrespektova­nějších značek v oblasti kuchyňského nádobí.

Alberto Alessi stále zůstává v čele rodinné firmy a její náležitosti se nadále mění, přizpůsobují současným trendům a obchodním podmínkám. Nabídku Alessi tak v současnosti tvoří opravdu široké spektrum odvětví. Tradičně je značná pozornost věnována nádobí do kuchyně, ovšem na důležitosti nabírá stejně tak jídelní nádobí a koupelnové náčiní. Společnost Alessi myslí na své zákazníky i během jejich práce. Proto vznikl obor nádobí v kanceláři. Posledními dvěma kategoriemi je pak nádobí které nalezne uplatnění ve vašem obývacím pokoji, a nádobí do baru, jež oslavují váš čas odpočinku.

Všechna tato odvětví jsou pak podřízena třem základním skupinám. Ta první, A di Alessi, zahrnuje nízkorozpočtové nádobí, které lze pořídit za opravdu příjemné ceny, přesto neztrácí nic na pověstné kvalitě této italské značky. Druhá skupina se nazývá jednoduše Alessi a označuje hlavní, chcete-li klasickou, kolekci společnosti. Poslední skupina, Officina Alessi, je pak vyhrazena těm nejexperimentál­nějším počinům, často v přísně limitované edici, které uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta.

Alessi je vždy aktuální

„Od začátku sedmdesátých let jsem pracoval se stovkami designérů. Jedná se o mou vůbec nejhodnotnější zkušenost, ve které hodlám neustále pokračovat.“ Tato slova pocházejí z úst Alberta Alessiho, jenž vždy uměl ocenit kreativitu svých návrhářů. Důležitou zásadou ředitele společnosti Alessi je jeho nenajímání stálých designérů, ale upřednostňování externí spolupráce s nadanými a slibnými talenty. Během jeho éry to byli například Alessandro Mendini, Ettore Sottsass, Richard Sapper či Achille Castiglioni, pokud jde o ty nejvýznamnější. Co se týče moderní generace designérů, jistě stojí za zmínku Wiel Arets, Zaha Hadid, Toyo Ito, Tom Kovac, Greg Lynn, MVRDV, Jean Nouvel a UN Studio.

Společnost Alessi je značkou kuchyňského nádobí, které kombinuje tradici s moderním přístupem. Její výrobky jsou vyhledávány po celém světě pro svou kvalitu, vzhled i punc luxusu. Oblíbili jste si je i vy?

http://www.alessi.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS