20/8
Sušíš, suším, sušíme: sušení ovoce, zeleniny a bylinek

Sušíš, suším, sušíme: sušení ovoce, zeleniny a bylinek

20. srpna 2021 v 00.00 , Domácí spotřebiče , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

A je to tady! Skleníky, záhony, zahrady i lesy plné ovoce, zeleniny, bylinek, hub, lesních plodů a všeho dalšího, na co si jen vzpomenete. Až budete každoroční dary přírody zpracovávat, mohla by se vám hodit některá ze sušiček.

Sušení je totiž jednou z nejšetrnějších variant zpracování úrody a všechno si díky ní zachová vysoký obsah vitamínů a minerálů. Navíc většina dnešních moderních sušiček umí usušit také těstoviny, květiny nebo maso.

Česká značka Concept nabízí sušení méně i více sofistikované.

Profi SO3000

Suším jako profík: Sušičky PROFI SO3000 a INFRA SO4000

Díky moderní technologii usuší oba modely vše daleko rychleji a troufnou si přitom na ovoce, zeleninu, houby, květiny či těstoviny, ryby, maso nebo dokonce uzenářské výrobky. Teplotu sušení lze nastavit od 35 do 75 °C, takže sušičky mohou bez problému používat i zastánci RAW stravy.

Infra SO4000

PROFI SO3000 má 6 hranatých nerezových výsuvných plat, digitální časovač až na 99 hodin a dva ventilátory pro rovnoměrné a rychlé sušení. Sušička INFRA SO4000 využívá při sušení infračervenou technologii a má 5 přednastavených programů – 3 programy pro sušení „ovoce“, „zelenina“ a „maso“, program „jogurt“ pro výrobu prvotřídního domácího jogurtu a program „sterilizace“, který ji po práci dokonale vyčistí. A cena? Ta činí 6 999 Kč u PROFI SO3000, a 7 999 Kč u INFRA SO4000.

Suším ve velkém: Digitální sušička ovoce SO2040

Neuvěřitelně velká sušicí plocha 0,93 m2, 9 transparentních nastavitelných plat a příkon 500 W. To jsou kromě jiného hlavní přednosti modelu SO2040, který je k dostání v černém uhlazeném provedení. Časovač lze nastavit po 10 minutách až na dobu 48 hodin, a tím pádem se nemusíte skoro o nic starat. Cena 2 299 Kč.

Suším elegantně: Digitální sušička ovoce a zeleniny SO2050

Má 6 výsuvných sušících nerezových plat s celkovou plochou 0,6 m2, která jsou nejen odolnější než ta plastová, ale jejich nahřátí urychluje proces sušení. Její součástí je i univerzální vyjímatelný tác umístěný ve spodním patře sušičky, který zachytí nejen vše, co během sušení propadne jednotlivými platy, ale také ho lze využít k přípravě domácích ovocných placek, tyčinek nebo krekrů. Přístroj má časovač, na kterém lze nastavit provoz od 30 minut až po 19 a půl hodiny a na sušení bylinek lze dokoupit speciální plato. Cena sušičky je 3 499 Kč.

Suším v malém: Digitální sušička ovoce SO1001

Menší hranatý model má 5 transparentních sušicích plat, časovač nastavitelný po 30 minutách až na 99 hodin a přednastavený program, kdy po dobu až 10 hodin automaticky suší na 70 °C. Velmi praktické je, že vzdálenost mezi jednotlivými platy lze přizpůsobit. Pokud se některé ovoce nevejde do mezery mezi jednotlivými patry, jednoduše lze plato otočit o 180 ° a tím prostor mezi platy zvětšit z 12 mm na 28 mm. Přístroj stojí 999 Kč.

Suším RAW stravu:Sušička RAW FOOD SO2020

Má digitální časovač na 48 hodin, LED displej a plynulou regulaci nastavení teploty od 35 do 70 °C, díky níž se výborně hodí i pro přípravu RAW stravy. Usuší ovoce, zeleninu, houby, květiny, těstoviny, ryby nebo maso, ale také bylinky a v základní výbavě má i dva speciální RAW tácky. Díky 9 transparentním sítům o průměru 33 cm, které lze mýt v myčce, navíc usušíte velké množství potravin najednou. Vyjde vás na 1 999 Kč.

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS