20/4
Počítačové stoly

Počítačové stoly

20. dubna 2009 v 00.00 , Stoly a stolky

Sponzorované odkazy:

Každý, kdo používá počítač, pravděpodobně řešil v minulosti problém, kam ho umístit. U laptopů se to dá řešit ještě poměrně snadno, protože i psaní na klíně některým uživatelům nemusí vadit. Nicméně pokud vlastníte klasický desktop počítač, budete muset uvažovat o koupi PC stolu, protože klasické psací stoly, či dokonce jídelní stoly v extrémních případech, nejsou vhodné. Navíc spolu s počítačovým stolem získáte i řadu „vychytávek“, které vám usnadní práci.

Stoly pro laptopy

Začneme notebooky. Doba, kdy jste mohli pro vašeho kompaktního miláčka sehnat maximálně klasický konferenční stolek, je pryč. Nabídky se rozšiřují, designéři si hrají s detaily a zákazník si pomalu může vybrat řešení i podle modelu přístroje. Hlavně švédský specialista, společnost IKEA, je v tomto směru velmi pečlivý. Nabízí totiž doslova geniální skříňky, které po otevření směrem k vám, vytvoří poměrně prostornou poličku, ve které je i místo například na CD nosiče. Po skončení práce jí lze zase zavřít, což zásadním způsobem šetří místo. Na spodní straně je i otvor pro kabeláž a uvnitř je pracovní plocha pokrytá protiskluzovým elastickým pásem. I přes kvalitní použité materiály je cena poměrně nízká, okolo 1500 Kč.

PC stoly

Samozřejmě frekventovanější je kategorie klasických PC stolů. Na výběr máte v podstatě ze dvou směrů, kterými se lze při výběru ubírat. Buď půjdete do „nudného standardu“, čímž myslím obvyklé rohové stoly a okoukaná řešení. Nemůžeme jím sice upřít některé výhody jako je například možnost výroby na míru, díky které můžete vyplnit právě prázdný roh v místnosti, ale byla by škoda dnes, kdy je trh plný novinek, vracet se do minulosti. Cena se u těchto počítačových stolů odvíjí přímo od použitého materiálu, takže ji těžko ohraničit. Při koupi si ještě dejte pozor na praktičnost. Někteří výrobci se totiž snaží použít co nejvíce poliček a potom se vám snadno může stát, že budete mít sice PC stůl s policí na tiskárnu, ale nebudete mít kam dát nohy.

Design

Druhý směr při výběru počítačových stolů je pro ty odvážnější, kteří chtějí do svého bytu získat pestřejší prvek po stránce designu. Menším a povětšinou kamenným výrobcům se nevyplatí dělat tyto moderní série, a proto při jejich hledání zamiřte jednoznačně do prodejen velkých firem, které je v nabídce mít určitě budou. Nemusíte se omezovat jak po stránce materiálu, protože i plastové a skleněné kreace jsou k dostání, tak i po stránce tvarů. Současným trendem je jednoduchost a maximální funkčnost, takže většinou budou počítačové stoly spíše konstrukčně jednoduché a mohly by na vás působit hodně strohým dojmem. Pokud toto není váš šálek čaje, hledejte dál. I mnohem propracovanější sestavy jsou k dostání, ovšem připravte si větší finanční obnos. PC stůl ze série se dá pořídit už za 1000 Kč, ale u nízkonákladových kusů pochopitelně cena stoupá. Nemalý vliv má také materiál.

Počítačový stůl nemusí být pouze zažitým kusem dřevěného nábytku. Hledejte a zkrášlete si vaší domácnost i po této stránce. Vybírat je opravdu z čeho…

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS