24/3
Kusové koberce: 3 hlavní důvody, proč je zvolit

Kusové koberce: 3 hlavní důvody, proč je zvolit

24. března 2021 v 00.00 , Bytový textil

Ke zútulnění vaší domácnosti přispívá řada prvků. Koberce nejsou výjimkou ani v dnešních moderních bytech a rodinných domech. Přeci jen lze ale vysledovat určitou změnu v trendech, neboť dnes se spíše než celoplošné koberce upřednostňují kusové modely. Proč tomu tak je a co za výhody přinášejí právě kusové koberce?

1. S kusovým kobercem ozvláštníte každou místnost

Pro kusové koberce platí, že se hodí prakticky do jakékoliv obytné místnosti. Jsou vynikajícím doplňkem k dřevěným podlahám, perfektně působí rovněž v kombinaci s laminátovou podlahou, případně se třeba na chodbách domu dají položit na dlažbu. Možností využití je zkrátka nepřeberné množství.

2. Proč spíše kusové nežli celoplošné modely koberců? Roli hraje vyšší kvalita podlahových krytin

Ještě před pár lety českým domácnostem, zejména jejich obývacím pokojům a ložnicím, dominovaly především koberce , které zabíraly celou plochu místností. Dnes už lidé volí moderní druhy podlah, jež samy o sobě působí příjemně, takže není nutné je zakrývat koberci. Proto se do popředí dostávají právě kusové koberce, jež jsou brané spíše jako doplňkové vybavení, které dokáže ještě více zútulnit interiéry domova. Klasické koberce v metráži se samozřejmě stále kupují, ovšem daleko intenzivnější nabídka je patrná právě v segmentu kusových variant.

Dětské koberce

Totéž platí pro dětské koberce , u nichž se navíc začínají stále častěji vyskytovat modely s atraktivními motivy, kupříkladu s tématy oblíbených dětských postaviček ze seriálů a filmů apod.

3. Méně starostí s údržbou

Kusové koberce jsou nejen elegantní, ale zároveň praktické. Máte s nimi mnohem méně práce, pokud jde o údržbu a čištění. Klasický celoplošný koberec je značně obtížné dokonale vyčistit, zatímco kusový stačí jednoduše srolovat a nechat vyčistit v některé ze specializovaných firem, případně vyprášit na zahradě u domu.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS