26/2
Šéfkuchařem můžete být vždy: Miele vám to umožní

Šéfkuchařem můžete být vždy: Miele vám to umožní

26. února 2021 v 00.00 , Design , Domácí spotřebiče

Sponzorované odkazy:

Značka Miele představuje nové technologie a funkce pro vaření a pečení. Jsu jimi funkce Smart Food ID, Smart Browning Control a CookAssist. Tyto nové asistenční systémy budou k dispozici prostřednictvím vzdálené aktualizace.

Kamera v pečicí troubě rozpozná druh pokrmu a řídí proces přípravy. Jiný digitální pomocník Vám bude krok za krokem nápomocný během pečení. Díky novým inteligentním asistenčním systémům se společnost Miele pouští na cestu k zážitkům prostřednictvím kompletně digitálního vaření.

Smart Home

Systém Smart Home firmy Miele zahrnuje řídicí jednotku a mnoho dalších aplikací. Přichází s novým obsahem v moderním designu a láká tak k vytvoření chytré domácnosti.

Smart Food ID: rozpoznání vzhledu jídla během vaření

V roce 2019 společnost Miele poprvé prostřednictvím kamery v pečicí troubě přenesla na chytrý telefon obrázky připravovaného pokrmu. Kontrolování stavu pokrmu během pečení i mimo kuchyň a dodatečné nastavení pomocí mobilního telefonu se ukázalo jako velmi pohodlné. S novou funkcí Smart Food ID teď bude tento proces opravdu inteligentní.

Kamera umístěná v pečicí troubě rozpozná, jaký pokrm uživatel do trouby vložil: americké brambory, středomořská zelenina připravovaná na plechu, koláč s drobenkou atp. Trouba tuto informaci ukáže na displeji. Stačí ji potvrdit a poté se spustí vhodný automatický program. Je to nejen mimořádně pohodlné, ale také mnohostranně využitelné. V prvním kroku dokáže kamera rozlišovat mezi 20 různými druhy pokrmů a na dalších se pracuje.

Smart Browning Control

Druhá novinka týkající se pečicích trub je věnována oblíbenému mezinárodnímu receptu: pizze. Speciální aplikace přímo pro tento pokrm se jmenuje Smart Browning Control. Postup je v tomto případě jiný než u funkce Smart Food ID. Zde si uživatel zvolí mezi mraženou a čerstvou pizzou a zahájí proces pečení.

Kamera na základě zhnědnutí rozpozná, kdy je pizza hotová. Smart Browning Control (stejně jako Smart Food ID) je možné v případě potřeby kombinovat s funkcí TasteControl, která zabraňuje vysušení pokrmu způsobené zbytkovým teplem. Na konci programu se pootevřou dvířka trouby, přístroj se ochladí na předem nastavenou teplotu a udržuje pak jídlo teplé.

CookAssist: jednoduše a bezpečně

Jednodušší a bezpečnější smažení než kdykoli předtím. Perfektní steak (rare, medium nebo well done), se nepovede každému amatérskému kuchaři. Společnost Miele na posledním veletrhu IFA předvedla, jak snadné to může být. Co se týká přístrojů, jsou k tomu potřeba nové indukční varné desky s funkcí TempControl a CookAssist od firmy Miele.

Aplikace s Cook Assist

CookAssist je funkce založená na aplikaci. Ta uživatele krok za krokem provede procesem přípravy, počínaje rozpálením pánve, které lze na stupeň přesně sledovat na chytrém telefonu. Jakmile je dosažena požadovaná teplota pro smažení, budete vyzváni k vložení masa na pánev. I v dalších krocích, jako je například otočení steaku, jednoduše následujete pokyny aplikace, která nyní umí mnohem více než jen steaky.

Inteligentní vaření s Miele

Funkce Smart Food ID a CookAssist jsou založeny na inteligentních technologiích. Klíčovým slovem první jmenované funkce je „Computer Vision“. Fotografie pořízená kamerou umístěnou uvnitř pečicí trouby je analyzována a interpretována tak, aby funkce rozpoznala připravovaný pokrm. Smart Food ID tak výrazně zjednodušuje přípravu jídla, protože už není nutné hledat vhodná nastavení nebo programy.

Pro CookAssist se ideální teplota neměří jednoduše na dně pánve, ale vypočítává se pomocí složitého algoritmu a pak se přenáší do chytrého telefonu tak, aby bylo možné přesně řídit proces vaření. Aplikace Miele Smart Home – chytrý společník, nyní výrazně vylepšený a s ještě větším obsahem.

Miele Smart Home byla Miele@mobile

Z aplikace Miele@mobile se stává Miele Smart Home. Nové ale nemá jen jméno, aplikace je totiž kompletně přepracovaná – má nový design, je ještě chytřejší a přináší větší pohodlí a lepší vedení uživatelů. Nová je například řídicí jednotka se všemi síťově propojitelnými spotřebiči a s přehledem jejich statusu.

Obsah aplikace se i nadále rozšiřuje a nabízí mimo jiné novou funkci BaristaAssistant. Ta provede milovníky kávy sérií ochutnávek, během kterých se prostřednictvím chytrého telefonu postupně upravuje nastavení přístroje. Výsledkem je individuální chuťový profil pro espresso, který lze uložit do oblíbených.

Vzdálená aktualizace

Asistenčními systémy Smart Food ID a Smart Browning Control bude možné dovybavit i 60cm pečicí trouby s integrovanou kamerou, zakoupené v minulém roce. Rozšíření funkcí probíhá pomocí vzdálené aktualizace přístroje. Tím je zajištěno, že přístroj vždy odpovídá nejnovějšímu stavu vývoje.

Zdroj foto: Miele

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS