27/1
Inteligentní sklo v interiéru

Inteligentní sklo v interiéru

27. ledna 2020 v 00.00 , Design , Nábytek , Sklo

Sponzorované odkazy:

Inteligentní pračka, lednice, vysavač, to jsou již profláklé artefakty současného bydlení. Znáte ale inteligentní sklo, které lze vyžít v příbytku variabilně?

Sklo v interiéru samozřejmě dlouho známe, je součástí bytových dekorací, jídelních setů, dveří a přepažení prostoru. Ze skla lze udělat jak zajímavou dekoraci, tak i originální efekt anebo praktické řešení. Dveře mohou být posuvné a plně skleněné, nebo jen se skleněnou výplní, skleněné doplňky a dekorace vytvářejí v interiéru náladu a dodávají bydlení jedinečný styl.

Skleněná stěna

Ovšem skleněná stěna jako dělící prvek místnosti umožňují, aby světlo prosvítalo do obou oddělených částí místností. Je tak praktickým a funkčním dělící prvkem. Také prosklené stěny s výhledem ven umožňují interiér zvětšit a nabídnout obyvatelům nebývalý zážitek a výhledy do okolí. Co však dělat, když potřebujete soukromí. Stínící technika je někdy dost nákladná a těžce udržovatelná. Jindy ji nelze do interiéru instalovat.

A co takhle využití inteligentního skla jako dělící přepážky, nebo jako skla do prosklených stěn s výhledem ven?

Když se řekne inteligentní sklo

Inteligentní sklo je novinkou na českém trhu. Je to speciálně vyvinutý film, který se jednoduchým způsobem lepí na skleněné povrchy a pomocí elektrického proudu mění svůj vzhled z neprůhledného a ledově matného na čiré průhledné.

Můžete tak mít prostor otevření a viditelný ze všech stran, ale pak i uzavřený a připravený na klid, o samotě a v intimitě. Inteligentní sklo totiž obsahuje elektricky řízenou fólii, která v případě potřeby udělá sklo absolutně neprůhledným.

Tuto nejnovější špičkovou technologii lze ovládat jedním jednoduchým dálkovým spínačem. Sklo má tzv. zatmívací efekt, a je to de facto vrstvené sklo se speciální folií. Stisknutím tlačítka se mění z čirého na matné a neprůhledné díky tekutým krystalům.

Použití je vhodné pro všechny prostory v interiéru a exteriéru. Revoluční produkt může najít své využití alternativně a flexibilně v mnohých interiérech. A vytvoření soukromí není jedinou výhodou této fólie, protože při obou režimech (on i off) může sloužit jako projekční plocha s využitím přední i zadní strany projekce. Díky této unikátní vlastnosti ji můžete využívat i k promítání a to směrem do interiéru, ale i na ulici.

Otevřeně i uzavřeně zároveň

Otevřené prostory, kde je funkčnost několikanásobná (jídelna a obývací pokoj, obývák a kuchyně, ložnice a koupelna, atp. jsou velmi moderní a žádané. Dodávají interiéru na vzdušnosti a lze tak dostat do interiéru více světla.

Nicméně každý občas zatouží po soukromí a někdy si to i samotná situace vyžaduje. Se skleněnou přepážkou, kterou lze změnit na matnou a neprůhlednou, může být vaše bydlení, práce i fungování v příbytku nerušené, a uklidíte tak jednoduše i nepořádek – skrz matné sklo jej v dalších částech interiéru prostě jednoduše neuvidíte.

Inteligentní sklo může působit jako štít mezi kuchyní a jídelnou, obývacím pokojem a ložnicí, koupelnu a tmavou předsíní, a to jako světelný prvek, nebo naopak prvek soukromý.

Tak se vyhnete záclonám, závěsům nebo žaluziím a roletám, které mohou nejen narušovat atmosféru a vzhled místnosti, ale působit alergikům a astmatikům i obtíže.

Zdroj foto: Pixabay.com, Pinterest.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS