29/8
Jak na luxusní úklid: s novými robovysavači to zvládnete levou zadní

Jak na luxusní úklid: s novými robovysavači to zvládnete levou zadní

29. srpna 2020 v 00.00, Domácí spotřebiče

Sponzorované odkazy:

Kdo by dnes nechtěl zjednodušit a usnadnit si fungvání nebo úklid domácnosti? Díky novým technologiím a stále vymakanějším kouskům elektroniky a přístrojů pro domácnost to je jednoduché.

Dnešní doba je skvělá v tom, že jsou k mání stále lešpí a vychytanější technologie. Platí to nejen v oblastí mobilů, počítačů a dalších médií, ale i v elektronice a pomocnících pro domácnost. Existuje již inteligentní pračka, myčka a lednice, chytrá sušička a hrnec, tak proč ne třeba chytrý robotický vysavač? S ním bude úklid jednoduchý, rychlý a bez námahy.

Inteligentní laser

Inteligentní laserová navigace hýbe světem robotických vysavačů a u svých dvou zbrusu nových modelů ji teď nabízí i česká značka elektrospotřebičů Concept. Novinky s označením VR3120 Laser 2v1 Perfect Clean a VR3110 Laser 2v1 RoboCross se ale mohou pochlubit nejen skvělou orientací v prostoru, ale například i chytrým plánováním úklidu pro každou zónu, funkcí Total Surface nebo TOF senzorem. Oba nové modely robotických vysavačů umí najednou vysávat i vytírat a nabízejí také tři různé hlavní kartáče podle uklízeného povrchu.

robotický vysavač VR3110

robotický vysavač VR3110

Skenují a pak uklízí

Nové modely robotických vysavačů – VR3120 a VR3110 – dokážou díky nově používané laserové navigaci perfektně naskenovat uklízený prostor, vytvořit jeho přesnou mapu a úklid naplánovat naprosto dokonale. Robot zbytečně nepřejíždí již uklizená místa a doba úklidu se tak výrazně zkracuje.

Úplně, jen někde nebo místně?

Novinky mají 3 režimy úklidu – kompletní, zónový a lokální a také 3 možnosti úklidu – TURBO, DOUBLE a tichý režim. Jednotlivé režimy lze samozřejmě kombinovat, takže úklid bude přesně takový, jaký potřebujete. Kromě toho ale roboti nabízejí i celou řadu dalších užitečných funkcí a vychytávek. Funkce Total Surface zajistí automatické pokračování v úklidu. Pokud se vysavač během něj vybije, vyhledá automaticky nabíjecí stanici, nabije se a poté sám pokračuje v úklidu tam, kde přestal.

robotický vysavač VR3120

robotický vysavač VR3120

Chytré robofunkce

Chytrá funkce ROOMPLAN zase umožňuje naplánovat úklid do posledního detailu a pro každou místnost nebo zónu nastavit přesný čas, režim i sací výkon. TOF senzor je speciální čidlo, které zajišťuje perfektní orientaci robota podél zdí. Chrání tak vysavač i nábytek před poškozením, protože během práce si robot udržuje od všech překážet mírný odstup a nenaráží do nich. TOF senzor ale slouží také k detekci skla a černých ploch a robot si tak dobře poradí i s úklidem podél nich.

Vysát a pak vytřít

Vítanou novinkou je i to, že oba modely umí současně vytírat i vysávat (ale umí to samozřejmě i každé zvlášť), což dobu úklidu skutečně minimalizuje. V případě VR3120 to umožňuje speciální dvoukomorová nádobka na prach i vodu. U modelu VR3110 je možné na vysávací kazetu jednoduše připevnit ještě vytírací nádobku a robot pak zvládne obě funkce najednou. Dávkování vody pro vytírání je navíc u VR3120 řízeno elektronicky, a tak když se robot zastaví, přeruší se automaticky i přívod vody.

k výběru jsou tři kartáče

k výběru jsou tři kartáče

Tři kartáče pro cool úklid

Nové modely robotických vysavačů mají také 3 měnitelné hlavní kartáče – na tvrdou podlahu, koberce a na zvířecí chlupy a BLDC motor, který má delší životnost a tišší chod. Samozřejmostí je i pokročilý filtrační systém TripleAirClean, tedy 3 stupňová filtrace s HEPA filtrem 13, která dokáže ze vzduchu odstranit až 99,9 % částic, včetně bakterií a virů a vysavače jsou tak vhodné i pro alergiky.

Aplikace Concept Robot

Robotické vysavače lze ovládat přes česky komunikující aplikaci Concept Robot, která je zdarma dostupná pro iOS i Android. S její pomocí lze odkudkoli naplánovat úklid a zároveň ho v reálném čase sledovat. Bez mobilního telefonu lze ale oba modely ovládat také pomocí dálkového ovladače nebo tlačítky přímo na těle vysavače.

A ceny robotických pomocníků?

  • VR3120 Laser 2v1 Perfect Clean vyjde na 11 999 Kč
  • VR3110 Laser 2v1 RoboCross stojí 10 999 Kč

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS