11/7
Není stůl jako stůl: ani ten pracovní!

Není stůl jako stůl: ani ten pracovní!

11. července 2020 v 00.00 , Design , Nábytek , Stoly a stolky

Sponzorované odkazy:

Covid-19 poznamenal i naši pracovní sféru. Zůstali jsme vesměs doma a chráněni a tak museli hledat cesty jak efektivně pracovat i z domu. Zaměřili jsme se tudíž na to, aby naše home office bylo opravdu praktické, cool a také tak trochu stylové, ale hlavně funkční.

K práci patří i pauzy, správný posed, dobře promyšlené uložení pomůcek – a to jak nejen těch mediálních a dalších psacích, ale i další pracovní potřeby – k drobným montážím, kompletacím i různým dalším pracem, včetně té návrhářské. Vznikaly tak pracovní stoly, které nemají obdoby. Mrkněte na naši nálož z nápadů a návrhů z korona doby a karantény. Tyto nápady můžete zakomponovat do svých domovů a domácích pracovišť nejen v době povinné domácí izolace, ale lze je využít po celý rok.

stůl Chaise Renversée

stůl Chaise Renversée

Chaise Renversée

Seznamte se s „Chaise Renversée“ – stolem, který se může proměnit v lehátko, od slavného francouzského architekta Pierra-Louise Gerliera. Doslovný překlad Chaise Renversée je „převrácené křeslo“, což vystihuje úplně vše. Je to o hledání způsobů, jak optimalizovat prostor a udělat pracovní nábytek více funkčním a třeba variabilním. Korona situace a potřeba pružnosti v malém prostoru je přesně to, co architekta Pierra-Louise Gerliera inspirovalo k navrhnutí právě Chaise Renversée. Je to perfektní směs práce z domova a odpočinku v jednom moderním kusu nábytku, který poskytuje stabilní pracovní plochu pro práci a následně jej lze přeměnit v „Chaise Lounge“ a odpočinout si.

modulární části Clock hybridní stanici lze zasouvat pod sebe a do sebe

modulární části Clock hybridní stanici lze zasouvat pod sebe a do sebe

Clock hybridní stanice

Tento stůl od Yeg Design Studia se jmenuje Clock a byl navržen tak, aby byl z kusů, které jsou kompaktní, modulární a přizpůsobily se menším obytným prostorám. Designér chtěl vytvořit něco, co bez problémů zapadne do našich pracovních dnů (zejména při práci z domova). A to bez narušení potřebných pracovních hodin nebo stravovacích návyků. Hybridní pracovní stanice tak přeměňuje potravinový odpad na energii, aby se sama mohla bezdrátově napájet, ale v případě potřeby také zahrnuje systémy, které mohou být zapojeny do zásuvek a zástrček. Jedná se o inovativní produkt, který kombinuje technologii a funkčnost pro udržitelné nakládání s odpady a povzbuzuje více lidí k přechodu na přírodní a obnovitelné zdroje energie.

stůl Pill alias pilulka je po uzavření nástěnnou dekorací

stůl Pill alias pilulka je po uzavření nástěnnou dekorací

Pill alias pilulka

Pill psací stůl od firmy Emco opravdu mění mnoho základních pojmů designu stolu jako takového. S neobvyklým tvarem, který je po uzavření pěkně krytý a přitažlivý a přitom stále funkční, je stůl Pill alias pilulka schopen chovat se jako nábytek, ale vypadá jako minimalistická dekorace. Kruhový stůl je pevně připevněn na zeď, takže nemá nohy jako stůl klasický. Deska inspirovaná pilulkou je rozdělena do tří jednotek. Horní půlkruh slouží jako psací prostor s dostatečným úložným prostorem pro vaše věci (včetně notebooku), zatímco dolní kvadranty fungují jako dvojice skříní pro jiné předměty, které sem můžete uložit.

Multifunkční stůl FJU můžete přiklopit ke stěně anebo sklopit pro práci

Multifunkční stůl FJU můžete přiklopit ke stěně anebo sklopit pro práci

Multifunkční FJU

Stůl FJU, který navrhlo německé designérské studio Kaschkasch, je jedním z příkladů kompaktního nábytku, který maximálně využívá jeho struktury. Je to extrémně lineární a jednoduchý nástěnný stůl, příklad skládacího pracovního prostoru. Lze ji zavřít nebo složit, aby se využily dvě úrovně úložiště (například jako stojan na mobil, tablet, dokumenty, časopisy nebo noviny) nebo jako hladká plocha pro psaní. Psací plocha je dostatečně prostorná, aby pojala váš počítač, notebook, iPad, knihy a další drobnosti.

Co říkáte, který byste brali?

  • Zdroj foto: Yankodesign.com
  • Titulní foto: ergonomický stůl Olly Desk od Pavla Vetrova s organizéry/zá­suvkami
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS