24/2
Kapsle tak trochu jinak: ve skříni

Kapsle tak trochu jinak: ve skříni

24. února 2020 v 00.00, Design, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Když řeknete dítěti, aby nakreslilo šatní skříň, namaluje ji vždy ve tvaru obdélníku. A stejně tak v obchodech s nábytkem se setkáváte především s obdélníkovým tvarem skříní, nebo maximálně s rohovými skříněmi. Ale co takhle skříň ve tvaru kapsle?

Irská designová a nábytková společnost Orior ve své dílně v Newry v Severním Irsku vytvořila jedinečně originální skříň ve tvaru kapsle. Pojmenovali ji Arktický šatník. Rozhodli se rozbít zavedené představy a očekávání o nábytku potažmo skříních jako takových.

boční pohled na Arktický šatník

boční pohled na Arktický šatník

Kapsle do světa fantazie?

Skříň ve tvaru kapsle nikdo nečekal, a kapslovou skříň se zrcadlem uvnitř už vůbec ne. Účel tohoto zrcadla je spíše designový, než praktický, ovšem kapslová skříň se zrcadlem je jako vstup do světa za zrcadlem, tedy do fantasy světa, který nikdo nečeká.

Designová ideologie společnosti Orior spočívá ve výrobě nadčasového nábytku s kreativními tvary a zářivými barvami. Každý jejich kus stejně jako Arktický šatník je ručně vyroben. Šatník je řešen z pevného ebonizovaného dubu a do formy ve tvaru pilulky. Černé dveře jsou změkčeny hranami, které přidávají eleganci k jinak ocelovému exteriéru.

šatník je k mání s detaily v měděné nebo camel kůži

šatník je k mání s detaily v měděné nebo camel kůži

Arktický šatník

Skříň stojí na pevných mramorových nohách Giallo Sienna, které prodlužují vizuální podobu jeho tvaru. Úchyty jsou doslova zabaleny do kůže v barvě mosazi nebo camel odstínu, které otevírají jádro do zrcadlového vnitřku s přihrádkami, zásuvkami a tyčí na ramínka. Kožené detaily jsou také vidět ve vnitřních zásuvkách a bočních panelech jako je šperkovnice.

Tato skříň je mezistupňem mezi klasickými materiály a moderním designem, protože přináší podstatu minimálního a přitom bohatého nábytku s vintage duší a irským řemeslem. Je to originální a zároveň jemný kus nábytku, který se má tendenci stát se unikátním solitérem vašeho domova.

výroba skříně je ryze ruční

výroba skříně je ryze ruční

Společnost Orior

Kreativní motivace společnosti Orior prospívá dynamické spolupráci mezi designéry a výrobci nábytku. Od roku 1979 jsou jádrem společnosti designéři, návrháři a řemeslníci stavitelé a řemeslníci, kteří vyrábějí jedinečný nábytek. Zakladatelé společnosti Brian a Rosie McGuigan původně fungovali v Dánsku v 70. letech 20. století. Po jejich návratu do Irska v roce 1979 se zrodila společnost Orior.

Ta stojí na silném odhodlání, tvrdé práci, důvěře a loajalitě. Inspirace skandinávským designem promíchaná s jejich irským dědictvím se ukázala jako jedinečná při plnění vize rodinné společnosti. Jejich syn Ciaran McGuigan je dnes tvůrčím ředitelem společnosti Orior a díky němu Orior roste a rozšiřuje se na základech jeho rodičů.

nábrek Orior se vyznačuje precizním a velmi kvalitním zpracováním

nábrek Orior se vyznačuje precizním a velmi kvalitním zpracováním

Orior si pečlivě vybírá materiály, a proto pracuje s nejlepšími dodavateli látek, kůží a mramoru. Zatímco stavba nábytku probíhá v jejich dílně v Newry v Severním Irsku, další materiály čerpá Orior z vybraných textilních firem a koželužen po Evropě.

Používají čalounické tkaniny Loro Piana, Pierre Frey, Maharam, Schumacher a Kvadrat. Z kůže pak jsou to produkty z malé rodinné francouzské a italské koželužny. Jedním z našich nejvýznamnějších materiálů je mramor Connemara, známý také jako irský zelený mramor. Je to jeden z nejstarších kamenů na světě a jeho název pochází od jeho jmenovce v Connemara v Irsku.

Zdroj foto: Yankodesign

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS