9/12
Barva roku 2020: Classic Blue

Barva roku 2020: Classic Blue

9. prosince 2019 v 13.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Design , Nádobí , Sklo

Sponzorované odkazy:

Tak je to tady! Barva roku 2020 je profláknutá. Stala se jí klasická modrá, tedy příjemná chladivá barvička, kterou snad miluje každý.

Jako každý rok i letos americká korporace Pantone Inc. se sídlem v Carlstadt na New Jersey, vyhlásila barvu pro blížící se rok s číslovkou 2020. Pantone takto každoročně vyhlašuje barvu roku. Dvakrát do roka korporace pořádá tajnou schůzku představitelů různých barevných standardů. Po dvou dnech prezentací a debat vyberou barvu, která reprezentuje daný rok. Barvou pro rok 2020 se stala Classic blue.

Pantone Matching System

Systém barev – Pantone Matching System (PMS), tedy patentovaný barevný prostor je každoročně s vyhlášenou barvou pro daný rok využíván v řadě oborů – tisku a DTP, u výrobců barev, vláken a textilií, plastů, nábytku, technologií, elektroniky, automotive a mnoha dalších různých průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového textilu a průmyslového designu, jakož i balení produktů a grafického designu.

barvo roku 2020 je Classic Bluebarvo roku 2020 je Classic Blue

Pantone barva 19–4052 Classic Blue

Tento krásný modrý odstín je synonymem klidu, sebevědomí, spojitosti a zdůrazňuje lidskou touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém se dá stavět, když překročíme práh do nové éry. Do roku 2020. Nadčasový a trvalý modrý odstín, Pantone 19–4052 Classic Blue je barvou elegantní svojí jednoduchostí. Uklidňující barva, která evokuje oblohu za soumraku, přičemž nám zklidňuje nejen tělo, ale i emoce a mysl.

Classic Blue je barva klidná, stabilní, pevná a nabízející útočiště, vybízející k soustředěnosti a odolnosti v myšlení i charakteru. Je důvěryhodná, klasicky jistá a neagresivní, tedy jemná a jaksi uvolňující. Takto ji lze zakomponovat jak do módy, tak do interiéru, designu, péče o krásu, vlasy a nehty, stejně jako do dalších odvětví.

Nástroje pro designéry

Více než 10 milionů návrhářů a výrobců po celém světě se spoléhá na produkty a služby Pantone, které pomáhají definovat, komunikovat a ovládat barvy od inspirace po realizaci – využíváním pokročilé technologie X-Rite k dosažení konzistence barev v různých materiálech a provedeních pro grafiku, módu a produkt design. Standardy Pantone obsahují digitální a fyzickou specifikaci barev a nástroje pracovního postupu.

Klasická modrá v designu a bytových doplňcích

Pantone 19–4052 Classic Blue se stává se v interiéru prvkem oblíbeného domova, kde nabízí ochranu a jistotu. Vytváří stabilní základ, na kterém se dá dobře stavět, vnáší do interiérů kreativní důvěru, transformuje prostor prostřednictvím jedinečných barevných kombinací a tónů. Barva je lehce použitelná v mnoha různých materiálech, texturách a povrchových úpravách. Je to prostě spolehlivá modrá, která vás může inspirovat v mnoha různých směrech, vyjadřovat tradici a eleganci a také neočekávanou smělost.

Classic Blue v grafickém designu, obrazech a povrchu

Protože se vztahuje barva k obloze za soumraku, něco, co vidíme každý den, udržuje vnímání spolehlivosti a stálosti. Je to tedy barva, na kterou vizuálně reagujeme jako na důvěryhodnou a stává se ideálním odstínem pro mnoho aplikací v nástěnných dekoracích, obrazech a površích (koberce, textilie, závěsy atp.).

Jak používat barvu Pantone roku 2020?

Existuje vždy tzv. Pantone connect, který obsahuje pět jedinečných barevných palet představujících Pantone 19–4052 Classic Blue v kombinaci s dalšími barvami a odstíny. Máte tak tahák jak a s čím barvu roku v interiéru, na dekoracích, textiliích nejlépe kombinovat.

První paleta: PřemítáníPrvní paleta: Přemítání

První paleta: Přemítání

Zamyšlený a meditativní barevný koncept s Classic Blue, obklopenou paletou chladných blues a řadou teplých a uklidňujících odstínů. Navozuje mírně uklidňující účinek a pocity klidu.

Druhá paleta: SnorkelDruhá paleta: Snorkel

Druhá paleta: Snorkel

Okouzlující příběh barev s Classic Blue, evokující blažený tropický ráj. Idylická kombinace s klasickou černou a bílou, jež tak vytváří dramatický kontrast s hloubkou a silou Classic Blue. Poskytuje základ pro ukotvení.

Třetí paleta: Pouštní soumrakTřetí paleta: Pouštní soumrak

Třetí paleta: Pouštní soumrak

Jako nekonečný čas večerní oblohy vytváří neomezená Classic Blue elegantní pozadí pro třpytivé seskupení sofistikovaných odstínů namalovaných po obloze a přidává osvětlovací jiskru k pouštnímu soumraku.

Čtvrtá paleta: Exotické chutěČtvrtá paleta: Exotické chutě

Čtvrtá paleta: Exotické chutě

Úžasná a dobrodružná potpourri směs chutí a barev odrážejících přírodní koření, pikanterii a modrá jídla. Potraviny v modré barvě podobné Classic Blue jsou bohaté na antokyany a jejich vztah ke zdraví a péči o sebe pomáhá budovat pevný základ, který slouží jako forma ochrany dobrého zdraví.

Pátá paleta: NetradičníPátá paleta: Netradiční

Pátá paleta: Netradiční

Nic neříká netradiční lépe než neobvyklá a nečekaná paleta barev. U kormidla stojí Classic Blue, tedy základní odstín, který připravuje půdu pro jedinečné kombinace a zábavné barevné směsi, jakož i další pobuřující a překvapivě třpytící se módní prohlášení.

Zdroj foto: Pantone.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS