21/11
Startuje nový ročník Czech Design Week

Startuje nový ročník Czech Design Week

21. listopadu 2019 v 00.00, Bytové doplňky, Byty, Design, Nábytek, Nádobí, Sklo

Sponzorované odkazy:

V pořadí již 6. ročník mezinárodního festivalu designu proběhne od 12. do 15. prosince 2019 v prostorách Kongresového centra Praha, kde bude k vidění to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, originálních hraček i papírenských potřeb, interiérového designu ale také parfémů či kožených doplňků.

Návštěvníci se mohou těšit také na tematické workshopy a přednášky s odborníky. Do letošního ročníku se zapojí na 150 českých i zahraničních designérů, jejichž díla budou ke zhlédnutí také v dalších 15 partnerských galeriích a showroomech v Praze.

Dominika Petrtýlová – archivázy

Dominika Petrtýlová – archivázy

Na vlně 30. výročí Sametové revoluce

Letošní ročník se ponese v duchu oslav 30. výročí Sametové revoluce. „Když jsme řešili, jak oslavit tento třicetiletý milník, volba byla velice jasná a rychlá. Kvalitní vzdělání a také nová generace Čechů a Slováků je to, co tuto zemi ponese vpřed za několik let. Právě na novou generaci se otěže demokracie postupně přenášejí, je proto nezbytně nutné věnovat studentům a učitelům tento svátek,“ vysvětluje rozhodnutí věnovat volný vstup pro učitele a studenty ředitel festivalu Lukáš Pipek.

Daniela Chodilová – Bubbles

Daniela Chodilová – Bubbles

Odkaz Sametové revoluce se promítá i do samotného vizuálu festivalu, jehož autorem je mladý grafický designér a ilustrátor Dominik Řezníček. „Pruhy, které se ve vizuálu různě protínají, mají hned několik významů. Každý si v nich najde něco svého od symbolů národních přes křižovatku kolejí z Národní třídy po vyslaný signál změn v Československu po listopadu 1989,“ popisuje Řezníček.

František Jungvirt – vázy

František Jungvirt – vázy

Nová jména i zavedené značky

Novinkou letošního ročníku je rozdělení přehlídky na dvě části. Expo část představí instalace s jasným konceptem a uměleckým přesahem. Prostor zde dostanou mladí designéři, studia a studenti stejně tak jako významné a již zavedené značky a umělci.

Budou zde k vidění například jedinečná křišťálová díla Lukáše Jabůrka, originální skleněné vázy mladé designérky Anny Jožové nebo skleněné instalace Kristýny Venturové. Druhá část Start Up Designers bude hostit nové začínající umělce, studia či jednotlivce, kteří chtějí u veřejnosti ověřit své nápady a myšlenky a nabídnout své produkty na trh.

Kristýna Venturová – Nápojový set

Kristýna Venturová – Nápojový set

I v kavárně Louvre

K oslavám se v rámci festivalu připojí také kavárna Louvre, kde bude vůbec poprvé představena designová instalace od sklářského výtvarníka, designéra a malíře skla Františka Jungvirta, vítěze ceny Ludwiga Mosera 2018.

Kromě českých designérů podpoří Czech Design Week i zahraniční autory, například držitele cen Red Dot Award 2019 designérské duo Sapiens Design či britského designéra Mattea Bandyho. Svátek demokracie si spolu s námi připomenou také partnerské design weeky ze sousedních zemí.

Jana Jožová – Europa

Jana Jožová – Europa

V letošním ročníku budou mít bohaté zastoupení instalace ze skla. „České sklo stále patří ke světové špičce a CZDW dlouhodobě podporuje začínající české skláře. Naši designéři v posledních letech slaví úspěchy na světových přehlídkách a jsou také hojně zastoupeni v zahraničních muzeích, galeriích i interiérech. Sběratelé a architekti z celého světa si jezdí pro kvalitní české sklo,“ říká Lukáš Pipek.

K vidění budou v Kongresovém centru kromě již zmíněných také skleněná umělecká díla Dominiky Petrtýlové, Daniely Chodilové nebo Mariety Tedenacové.

Lukáš Jabůrek – Dolce Vita

Lukáš Jabůrek – Dolce Vita

Czech Design Week

Festival Czech Design Week již šestým rokem podporuje kreativní tvorbu tuzemských i zahraničních designérů. Projekt usiluje o vytvoření platformy, která umožní propojení laické veřejnosti a odborníků v oboru design a umění. CZDW ukazuje, že design není jen drahé zboží do bytu.

Marieta Tedenacová – vázy

Marieta Tedenacová – vázy

Termín akce

 • 12.12.—15.12.2019
 • Otevřeno od čtvrtka do neděle v době od 10h do 21 h

Akce se koná na adrese

 • Kongresové centrum Praha
 • 5. května 1640/65
 • Metro C Vyšehrad
 • Prostor festivalu je s bezbariérovým přístupem
Variedo – nábytek

Variedo – nábytek

Vstupné činí

 • Dospělí – 150 Kč
 • Rodinné (2× Dospělí, 2× Děti) – 300 Kč
 • Studenti, ZTP, Důchodci – Zdarma
 • Děti do 12 let – Zdarma
 • Školy a skupiny (doprovod zdarma) – Zdarma
MonTovárna – dřevěné interaktivní hračky

MonTovárna – dřevěné interaktivní hračky

Více informací o festivalu a také seznam všech vystavovatelů pro ročník 2019 naleznete na webové stránce Czechdesignwe­ek.com.

Zdroj foto: Czechdesignweek.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS