18/10
Síťovka: český vynález zažívající renesanci

Síťovka: český vynález zažívající renesanci

18. října 2019 v 00.00, Bytový textil, Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Ekologie a bezobalové nákupy jsou tématem pro stále víc Čechů. I díky tomu se český vynález z 20. let minulého století stává opět hitem. Síťovou tašku vlastní mnoho Čechů a její popularita strmě stoupá. Ročně se jich prodají tisíce.

Od ledna 2018 už Češi k nákupu nedostávají igelitové tašky zdarma. Řetězce místo plastových tašek prodávají papírové nebo vyrobené z přírodních materiálů. Stále větší množství Čechů si pořizuje vlastní tašky. A velké oblibě se těší ty síťové. Český patent starý takřka sto let se opět dostává do hledáčku pozornosti zákazníků.

síťovaný batoh za 499 Kč

síťovaný batoh za 499 Kč

Proč si pořídit síťovku?

Výroba jedné plastové tašky zabere dvě minuty, přičemž, než se ale úplně rozloží tak to trvá to více než sto let. Naopak výroba jedné síťové tašky trvá od 30 do 80 minut a díky pevnosti ji lze využít opakovaně v řádu let. Při výrobě síťovek se používají převážně přírodní materiály, a tak je lehce rozložitelná případně recyklovatelní.

Každá síťovka je šita ručně, dle vlastních registrovaných vzorů společnosti Česká síťovka a velmi podstatná část těchto tašek se barví ručně v chráněných dílnách. Samo kouzlo síťové tašky ale nespočívá jen v její výrobě nebo rozložitelnosti, jde zejména o její trvanlivost. Lze ji totiž nosit doslova dlouhá léta, povolené oko lze spravit, navíc se dobře a snadno síťovka pere, a má vysokou nosnost (až 20 kilogramů). Největší síťovky z nabídky společnosti Česká síťovka jsou ale testovány na mnohem větší zátěž.

síťovaný koš za 299 Kč

síťovaný koš za 299 Kč

Retro hit současnosti

Síťovka starším lidem často evokuje dřívější éru socialismu, mladší generace ji ale považuje za retro hit. Takže ať už si ji pořídíte z nostalgie k minulosti, anebo jako praktickou tašku v rámci zero waste a eliminace jednorázových obalů, obojí vám přinese jen užitek. Společnosti Česká síťovka díky vysokému jmu o své výrobky rozšířila své portfolio o víceúčelové potravinové a svačinové sáčky, speciálně v sekci ‚zerowaste' nabízí dokonce i bambusová brčka.

Legenda z dob minulých

Legendární nákupní taška minulého století se přizpůsobila současné době – kromě praktické tašky se z ní stává i módní doplněk. Společnosti Česká síťovka aktuálně nabízí dvanáct barevných variant z pružné bavlny, z pevného bambusu nebo z umělých vláken. Díky nim se síťovka lehce vejde i do kapsy, s nákupem se ale dokáže roztáhnout do rozměrného vaku.

klasická síťova za 199 Kč, nebo takováto Boho síťovka v různých barvách, i duhová za 299 Kč

klasická síťova za 199 Kč, nebo takováto Boho síťovka v různých barvách, i duhová za 299 Kč

Aktuálně testují nový model, který není až tak nákupní taškou jako spíše plnohodnotnou kabelkou. Novinka je speciální tím, že kromě síťovaného těla obsahuje neprůhlednou odepínací kapsu, do níž je možné dát i drobnější předměty. Síťovka se tak pomalu, ale jistě stává módním trendem, nejen taškou na nákup.

Napříč generacemi

Oblíbili si ji mladí, staří, ženy i muži, prostě síťové tašky nemají zcela vyhraněnou cílovou skupinu zákazníků. A ročně se jich prodají tisíce, přičemž zájem o nákupní tašky ze síťoviny meziročně stoupá. Od roku 2012 jich společnosti Česká síťovka prodala okolo 700 tisíc kusů.

Boho síťovka za 299 Kč

Boho síťovka za 299 Kč

Zajímavý artikl pro firmy

Velký podíl na prodeji mají i objednávky firem. V posledních letech z jejich strany zájem o síťové tašky výrazně roste. Zejména v předvánočním období je poptávka enormní. Proč? Protože je to ideální pozornost, firemní předmět i vánoční dárek pro klienty nebo obchodní partnery.

Na síťovku je možné našít saténovou či bavlněnou etiketu s logem společnosti nebo lze využít i jiný brand nosič – dřevěný korálek, na který si firma může nechat vygravírovat logo. Rovněž lze síťovky zabalit do originálního papírového obalu z recyklovaného materiálu, na který si může firma zvolit jakoukoliv grafiku ladící se společností. A samozřejmostí je výroba síťovek ve firemních barvách.

potravinové sáčka 4+2 za 425 Kč

potravinové sáčka 4+2 za 425 Kč

Kouzlo síťovky

Kouzlo této tašky objevují i čeští designéři oděvů. Ano, i tady se síťovka prodrala. Společnost Česká síťovka aktuálně připravuje ve spolupráci se dvěma českými designéry kolekci oblečení, které obsahuje prvky síťoviny. A i u oblečení chtějí klást důraz na ekologii – na udržitelnou módu a nejkvalitnější materiály. Kupříkladu na trička použijí výhradně bambusový antialergický materiál a počesanou biobavlnu.

A co vy? Dáte se také zlákat returnem z minulosti s moderním příznakem?

O společnosti Česká síťovka

Společnost Česká síťovka založila v roce 2012 Karolína Pechová. Síťová taška je český vynález, zakladatelka oprášila skoro sto let starou tradici a v chráněných dílnách vyrábí síťové tašky. Šijí se ručně podle vlastních registrovaných vzorů a velká část se také ručně barví. Karolína Pechová je absolventkou kulturologie na Filozofické fakultě UK. Pracovala jako hotelová manažerka. Roku 2012 obnovila tradici české síťovky, které prodala už více než 700 000 kusů.

bambusová brčka 4 ks za 149 Kč

bambusová brčka 4 ks za 149 Kč

Zdroj foto: Ceskasitovka.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS