20/9
Jak se vyhnout výpadkům elektřiny v domácnosti?

Jak se vyhnout výpadkům elektřiny v domácnosti?

20. září 2019 v 00.00, Domácí spotřebiče

Sponzorované odkazy:

Překvapila vás v bouřka nebo silný vítr? Máme pro vás návod, jak se vyhnout výpadkům elektřiny! Větrné počasí a silné bouřky často vedou k výpadkům dodávek elektrického proudu. Ty sice bývají krátkodobé, mohou ale negativně ovlivnit fungování domácích a výrobních zařízení nebo způsobit ztrátu důležitých dat. Použití zařízení UPS je vhodným způsobem, jak těmto výpadkům zamezit a ochránit tak vaše zařízení a případně data.

Každý z nás má doma zařízení, u kterých je potřeba zajistit pravidelný přísun dodávek elektrického proudu. Takové výpadky jsou časté hlavně v místech, kde je elektřina přenášena na citlivé elektrické vedení s různým napětím.

Uninterruptible Power Supply

Zařízení UPS, což je zkratka Uninterruptible Power Supply, těmto výpadkům elektrického proudu mohou zamezit. UPS je instalován mezi zdroj napájení a samotné zálohované zařízení a zamezuje jeho poškození v případě výpadku nebo nedostatečné kvality vstupního napětí, přičemž v tomto případě dodává potřebné napájení z baterií.

Jak použít UPS k ochraně před výpadky napájení?

  • Vyberte si vhodný UPS – k dispozici jsou provedení pro domácí i komerční použití. Nejprve si zjistěte, jaké nároky na napájení mají zařízení, která chcete ochránit a dejte pozor na to, abyste UPS nepřetížili.
  • UPS vám přístroje napájí i v době výpadku – zajišťuje to baterie, která má schopnost zajistit napájení elektrickým proudem většinou po dobu 10 – 60 minut.
  • Také UPS dokáže zařízení bezpečně vypnout nebo zajistit postupné vypínání zátěže, tak jak bude klesat kapacita baterie. Pokud nechcete zařízení postupně vypínat, musí UPS zajistit dostatek napájení na potřebnou dobu.
  • UPS navíc chrání vaše zařízení před kolísáním napětí. Při bouřce může blesk způsobit zvýšení napětí v síti, proti kterému UPS vaše zařízení ochrání. UPS chrání před poklesem i zvýšením napětí. Mnohé UPS také zlepšují kvalitu napájení při normálním provozu skrze výkonové moduly.
  • Bezpečnost a spolehlivost v jakoukoliv dobu – výkyvy v napětí, výpadek napájení nebo další změny v dodávkách elektřiny se dějí i když zrovna není bouřka. To vše může mít vliv na citlivá elektrická zařízení. UPS vaše zařízení ochrání i v takovýchto případech.

Pořiďte si UPS včas. Je důležité pořídit si UPS dříve, než dojde k poškození zařízení. Vyplatí se to nejenom v době letních bouřek. Ideální je pořídit si UPS hned při nákupu citlivých elektrických zařízení.

A jak si vybrat správně UPS zařízení?

Zde na linku najdete UPS zařízení společnosti Eaton, jak pro domácí použití (počítače, domácí digitální přístroje), tak pro servery a další kritická zařízení. Najdete tam rovněž informace, která zařízení se hodí pro jaké použití. Zakoupit je pak můžete u IT distributorů, které naleznete zde nebo v běžných e-shopech.

Zdroj foto: Eaton

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS