27/6
V kuchyni: unikátní odkapávač Dorai Dish Rack

V kuchyni: unikátní odkapávač Dorai Dish Rack

27. června 2019 v 00.00, Kuchyně, Nádobí, Příbory, Sklo

Sponzorované odkazy:

Jistě budete se mnou souhlasit, že nádobí je alfou a omegou každí kuchyně. A není ho nikdy dost, protože nějakou dobu vždy trvá, než vám to umyté uschne, ať už v myčce, či na odkapávači.

A co byste řekli, na rychlosušící odkapávač, na němž vaše nádobí uschne, co by dup. A je obojetné, zdali sušíte jen pár kousků, které nelze mýt v myčce, anebo vše, co jste potřebovali k vaření a stolování.

Dorai Dish Rack

Je to odkapávač, který používá speciální fosilní základnu (podložku) z řas, která absorbuje vodu rychlostí blesku. Tak se suší vaše nádobí bez vytváření kapek (vody, nečistot či mycího prostředku), což vše vždy vede k nahromadění plísní a bakterií v základně odkapávače. To jistě znáte. Není moc příjemné pravidelně tuto podložku alias základnu potažmo celý odkapávač pak čistit.

Musíte odstranit vše na odkapávači, rozložit jej, sundat podložku (základnu) a tu umýt, stejně jako mnohdy i stojan samotný a jeho perforované dno. Žádnému odkapávači na nádobí se toto nevyhne. Tedy až na jeden, a tím je právě Dorai Dish Rack.

Nový pohled na odkapávače

Dorai Dish Rack se stává radikálním přehodnocením odkapávačů tak, jak je dlouhé roky známe. Zatímco aktuální stojany na nádobí se spoléhají na vodu, která odkapává z nádobí na podložku odkapávače, kuchyňskou desku, či utěrku pod odkapávačem, Dorai přichází s vlastním vestavěným Diomatem.

Diomat je, když…

Diomat je vzácná zemina, tedy spíše organický minerál, známý jako Diatomaceous Earth. Ten se tvoří z fosilních pozůstatků drobných vodních organismů. Diatomaceous Earth má schopnost okamžitě absorbovat a rozptýlit vodu nebo vlhkost, urychlit odpařování a zároveň zabránit růstu plísní a bakterií.

Dorai Dish Rack, který využívá tuto funkci jako svou hlavní sílu, umožňuje, aby mokré hrnce, pánve, lahve, sklenice na víno, nože a příbory odkapávaly přímo na Diomat. Během několika vteřin je voda je rovnoměrně rozptýlena přes tuto minerální rohož a okamžitě se odpařuje do vzduchu.

Materiál a provedení

Odkapávač Dorai Dish Rack je navržen z hliníku, je tudíž velmi lehký a vyroben a ošetřen tak, aby byl odolný vůči korozi. Dodává se s možností ukotvit mnohé kuchyňské příslušenství, nádobí, příbory, krájecí desky, atp., takže všechny kousky mají dostatek prostoru k sušení k dokonalosti.

Odkapávač Dish Rack je skládací, takže když jej nevyužíváte, lze ho uložit v kuchyni i v úzkých prostorách. Samotná základna (podložka) Diomat je také odnímatelná, takže ji lze velmi dobře jak využít samostatně, tak uložit, nebo jednoduše a lehce čistit spolu s odkapávačem. A tak si vždy můžete udržovat celý pracovní a odkládací prostor v kuchyni suchý a hygienický.

Dorai Dish Pad

Pro větší flexibilitu je zde ještě Dorai Dish Pad, tedy skládací minerální rohož, kterou si můžete položit po stranách odkapávače k dalšímu uložení mokrého nádobí. Dorai Dish Pad je dodáván se silikonovým vnějším povrchem.

Dorai Dish Rack a Pad jsou navrženy tak, aby byly nejen rychleschnoucí, ale hlavně opakovaně použitelné, udržitelné a zdravé. Ještě nejsou v přímém prodeji, ale předobjednat si jej můžete zatím pouze mimo ČR zde.

Zdroj foto: Doraihome.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS