12/9
Plastová okna - teplo a ticho

Plastová okna - teplo a ticho

12. září 2017 v 00.45 , Stavba a rekonstrukce

Plastová okna prošla od svého prvního spatření světla světa rozsáhlou obměnou, zdokonalováním a vyvíjením do podoby, kterou známe dnes. V posledních letech přechází na plastová okna stále více majitelů bytovek, paneláků a také obytných domů. Je to zejména kvůli vlastnostem, které se v PVC oknech skrývají a které bezesporu přemluví každého vlastníka zastaralejšího typu oken ke koupi.

Okna z PVC – jednička v oblasti energetické účinnosti

Rám okna hraje rozhodující roli při podpoře energie a nákladově efektivní tepelné izolaci. Okenní profily vyrobené z prvotřídních značek PVC mají v porovnání s hliníkovými nebo dřevěnými okny lepší izolační hodnoty a jsou schopny snížit náklady na energii a vytápění. Například při použití plastových okenních rámů v pasivním domě je obzvláště vysoký potenciál úspory energie.

Plastová okna jsou velmi snadná na údržbu

Vysoce kvalitní okna z PVC vyžadují minimální údržbu. Dřevěná okna na druhou stranu musí být zasklena každé dva roky a malována každých 5 let. K čištění plastových okenních rámů potřebujete pouze prostředek na mytí nádobí, jelikož údržba hladkého profilu je velice snadná.

Výrobci špičkových oken z plastu

Tak teď už jistě víte, že okna z plastu jsou téměř nezbytnou součástí každého domu. Jejich vlastnosti a přednosti, jako jsou například úspora energie, snadná údržba, vysoká odolnost a šetrnost k životnímu prostředí, by vás měli okamžitě ponouknout ke změně. Na internetu naleznete samozřejmě obrovskou spoustu firem, které plastová okna vyrábí a slibují vysokou kvalitu svých produktů. Jednou z takových firem je i www.pgokno.cz, která působí zejména v Plzni a okolí. Zabývá se především výrobou plastových oken špičkového profilového systému Kömmerling. Dále nabízí i odbornou radu při výběru oken a zároveň zajistí montáž.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS