21/5
Koberce od A do Z a za bezkonkurenční ceny!

Koberce od A do Z a za bezkonkurenční ceny!

21. května 2014 v 21.45 , Bytové doplňky , Bytový textil , Design

Podlahových krytin dnes existuje neskutečné množství a obyčejný laik může mít problém si vybrat tu nejvhodnější variantu. V některých místnostech je dobré mít kachličky, které jsou snadno omyvatelné, jinde se vyplatí investovat do masivního dřeva nebo moderního bambusu, ovšem někdy je dobré podlahu pokrýt ještě kobercem, který má spousty výhod, které s postupem času upadly v zapomnění…

Koberce se z českých domácností tak trochu vytratily a nahradily je pouze ozdobné, menší koberečky, které slouží jako estetická vsuvka, avšak účelné příliš nejsou. Koberce však v interiérech mají svůj nezastupitelný význam, který je třeba si připomenout. Tento praktický povrch totiž skvěle izoluje, odhlučňuje, umožňuje vám sedět na zemi, aniž byste se museli bát prochladnutí a také minimalizuje vznik úrazů, kterým se na kluzkých podlahách opravdu daří. Doby, kdy bylo na trhu jen pár kousků jsou také dávno pryč a dnes si můžete vybrat z nekonečné škály nejenom barev a motivů, ale také délek a hustoty chlupů. Inspiraci a nápady, jak zlepšit své bydlení pomocí koberce hledejte na http://www.vopi.cz/.

Pro zdraví dětí a krásný pokoj

Zařídit dětský pokoj není vůbec jednoduché, neboť musíte myslet především na zdraví svých ratolestí, ale také na to, aby se v místnosti cítily komfortně, neboť v ní budou trávit spoustu času. Jestli existuje ideální varianta, jak zabezpečit dětem bezpečný pobyt v místnosti, bez zbytečných úrazů, pak je to právě za pomocí koberce, který je skluzu vzdorný a navíc tlumí případné nárazy a pády. Dětské koberce jsou navíc designově ,,vychytané" a tak se vy i potomci můžete z vesela těšit na Medvídka Pú, Hello Kitty, Puzzle nebo třeba populární Auta.

Dětské koberce jsou hravé, autor: vopiDětské koberce jsou hravé, autor: vopi

V hlavní roli design

Nechcete-li kobercem pokrýt celou podlahu, ale přesto toužíte po něčem, co oživí interiér a dodá mu trochu styl, pořiďte si kusové koberce, jež jsou ideální variantou například do obývacích pokojů, kde skvěle doladí celkový styl místnosti a příjemně zahřejí. Velikému úspěchu se v posledních letech těší například 3D koberce, dále pak varianty s dlouhým chlupem, který působí velmi luxusně anebo třeba modely v přírodních odstínech, jež dokonale ladí s interiérem ve skandinávském provedení. Ve fantazii se meze nekladou, proto vybírejte, zkoušejte a nakupujte.

Kusové koberce jsou ideální do obývacích pokojů, autor: vopiKusové koberce jsou ideální do obývacích pokojů, autor: vopi

Ruku v ruce s ekologií

Spousta lidí se dnes zajímá o ekologii, čili nejenom o tříděný odpad, ale také o přírodní materiály, které vyhledávají na oblečení, v bytových doplňcích a samozřejmě i u koberců. Pakliže si také potrpíte spíše na přírodu, vyberte si koberec ze 100% novozélandské vlny nejvyšší jakosti, bez přidaných barviv a jiných chemikálií.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS