23/9
Orientální bydlení- inspirace magickou Indií

Orientální bydlení- inspirace magickou Indií

23. září 2013 v 00.00 , Bytové doplňky , Byty , Design , Domy , Nábytek , Obývací pokoje

Sponzorované odkazy:

Milovníci orientálního stylu bydlení, které neoslovila japonská inspirace, mají dnes další možnost najít pro sebe to pravé. Pokud jste příznivci netradičních interiérů, nechte se inspirovat indickým stylem bydlení, který Vás rozradostní a nechá na plné obrátky pracovat Vaši fantazii. Každý si tak zcela jistě najde to své.

Pestrobarevná Indie

Indický styl bydlení je ze všech stylů, kterých se dotýká Orient, nejpestřejší. Může se tak snadno stát, že se usedlejším jedincům mohou barevné kombinace zdát až šokující. S trochou fantazie se Vám ale jistě podaří široké spektrum barev vhodně zkombinovat. A že je opravdu z čeho vybírat – indické interiéry hrají všemi barvami od oranžové, žluté, červené a růžové, až po zelenou, modrou či fialovou.

Indický nábytek

Pro indický styl bydlení je typický vyřezávaný nábytek z tmavých exotických dřevin, bohatě zdobený vyřezávanými ornamenty. Dřevo je v indickém stylu celkově velice oblíbeným materiálem. Bývají z něho zhotovovány například dělící příčky, paravány, zárubně či okenice, vše bohatě zdobené a vyřezávané. Často se tak setkáváme také s masivními lavicemi, křesly, stoly či židlemi, vyrobenými právě z tohoto materiálu. Zajímavostí je to, že bývají výrazně snížené. Jako doplněk pak běžně slouží velké množství různobarevných polštářů.

Tmavý vyřezávaný nábytek s dekoračními polštáři. Autor: Ryan OzawaTmavý vyřezávaný nábytek s dekoračními polštáři. Autor: Ryan Ozawa

Doplňky interiéru v indickém stylu

Indický styl bydlení se vyznačuje oblíbeností různých doplňků, zvláštně pak textilních. Velice oblíbené jsou polštáře, které k tomuto stylu jednoduše a neodmyslitelně patří. Jakoby se Indové řídili pravidlem čím více polštářů v interiéru, tím lépe. Nejčastěji bývají lesklé a bohatě zdobené různými výšivkami zlatými či stříbrnými nitěmi, flitry, korálky a řasením. Velké oblibě se těší bohaté závěsy, ručně vázané koberce z přírodních materiálů, například bavlny, lnu či vlny.

Pestrobarevné polštáře jsou typickou ozdobou indického interiéru. Autor: Ryan OzawaPestrobarevné polštáře jsou typickou ozdobou indického interiéru. Autor: Ryan Ozawa

Typické jsou také například vyřezávané sochy hinduistických bohů a bůžků z kamene nebo z tvrdého dřeva či velké, ručně zdobené vázy na květiny.

Autor: CraftologyAutor: Craftology

Voňavou a stylovou tečkou, kterou Váš interiér v indickém stylu můžete dovést k dokonalosti, jsou vonné tyčinky a svíčky.

Indické svíčky jsou voňavé a bohatě zdobené. Autor: Rachel KeloIndické svíčky jsou voňavé a bohatě zdobené. Autor: Rachel Kelo

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS