2/8
Bydlení ve stylu cottage

Bydlení ve stylu cottage

2. srpna 2010 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Anglické slovo cottage znamená v českém překladu chata nebo chalupa. Název je odvozen od stylu, jenž je inspirován kulturou chataření a chalupaření. Slovo cottage ve spojení s interiérem znamená venkovský, jednoduchý, chalupářský styl, který je znát na každém kroku.

Bydlení ve stylu cottage znamená bydlet neformálně, uvolněně, jednoduše a venkovsky. Pokud jste milovníky přírody a očarovaly vás chaty či chaloupky vašich babiček či prababiček, můžete si svůj interiér vyzdobit v tomto stylu.

Cottage: jak na to?

Základem jsou světlé, neutrální barvy, objevují se odstíny modré, zelené, bílé a krémové. K častým a opakujícím se motivům patří lesní tematika, nebo dekory s kuchyňským náčiním. K převažujícím materiálům by mělo patřit dřevo, ze kterého je nejen nábytek, ale také obložení stěn či dekorace.

K typickým dekoracím a doplňkům cottage stylu patří různé druhy proutěných košíků, hrnce a hrnečky, plechové nádobí a plechové věšáky. Oblíbené jsou různé keramické lavory, které jsou alternativou umyvadel.

Bytové textilie jsou převážně bílé barvy, velmi často vyšívané, okraje zdobené krajkou. Vedle klasických ubrusů se používají různé dečky či menších ubrousky, v koupelnách se kvalitní froté ručníky s vyšívanými růžičkami.

Pokud si stále nedokážete vybavit styl cottage, inspirujte se naší fotogalerií.

zdroj: http://freshome.com/…to-your-home

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS