11/2
Jak správně vybrat knihovnu

Jak správně vybrat knihovnu

11. února 2013 v 00.00 , Ložnice , Nábytek , Obývací pokoje

Sponzorované odkazy:

Knihy jsou pro mne věrní partneři životem a svou domácnost si bez nich neumím představit. Při každém stěhování tudíž řeším zásadní otázku: Kam knihy uložit? Klasická knihovna se zdá jako nejlepší nápad. Vybírat lze z mnoha provedení materiálů i stylů. Před výběrem knihovny bychom měli znát místo, kde se bude nacházet, styl, její barvu a rozměry. A tak se nám ze zdánlivě snadné koupě knihovny stává poměrně náročný úkol.

Knihy všude kolem nás

Nejprve se tedy rozhodněme, do kterého pokoje knihy umístíme. Nejčastější volbou bývá obývák. Dnes se prodávají celé multifunkční stěny, kde je speciálně připraveno místo pro televizi, úložné prostory a samozřejmě police na knihy (případně dekorace). Taková stěna je vhodná zejména do menších bytů. Kde se šetří každým centimetrem místa. Opravdového milovníka knih, by soulad televize s knihami asi příliš nepotěšil a poohlížel by se spíše po samostatné knihovně, která by se mohla stát i dominantou pokoje.

Opět nezapomínejme na materiál. Bytu, který je zařízený v přírodním duchu, tedy převážně ze dřeva, by asi nesvědčila knihovna z plastu. I když kombinace starších stylů s modernou je trendy, pro tyto případy se raději poraďte s odborníkem. Podobné je to s barvou. Držet barvu knihovny ve stejné barevné linii s celým obývacím pokojem nikdy nic nepokazí. Na druhou stranu se dají vymyslet zajímavé experimenty s jednotlivými kusy nábytku a jejich vzájemné barevné kombinace.

Knihovny nemusejí být koncipovány pouze jako skříně stojící na podlaze. Pochopitelně můžete využít i nabídky závěsných skříněk a polic. Nicméně kouzlo pravé velké knihovny jen tak něco nenahradí. Do pracovny můžete využít spojení psacího stolu s úložnými regály, které se dají využít také jako menší knihovna.

Chcete –li umístit nějaké knihy do ložnice, dejte si dobrý pozor na celkové uspořádání pokoje. Na příklad podle feng shui by neměla být knihovna nikdy otevřená (knihy narovnané těsně od jedné strany k druhé) a pokud otevřená je, rozhodně by alespoň neměla směřovat k posteli, kde spíme.

Zdroj: www.ikea.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS