19/9
Koupelny budoucnosti: Ohromí, nebo vyděsí?

Koupelny budoucnosti: Ohromí, nebo vyděsí?

19. září 2011 v 00.00 , Koupelny

Sponzorované odkazy:

Podoba koupelen, které budou v našich obydlích za několik desítek let, může někoho ohromit, jiného však naopak vyděsit.

S designem přicházejí i inovativní možnosti, které zpravidla vedou ke komfortu uživatele, vyšší funkčnosti a pohodlí. Koupelny budoucnosti jsou v očích dnešních uživatelů spíše obrázkem sci-fi, ovšem řada prvků je již do dnešních koupelen vtělena. K technologicky vyspělým gadgets patří přednastavená hudba, volba a barevná paleta osvětlení, digitální sprchování, možnost řízení toku vodu z více sprchových hlavic, opalovací zařízení nebo nepromokavá media centra.

Současná architektura inspiruje koupelnu Suede, vytvořenou italskou společností Cerasa. Design koupelny vyniká šikmou základnou, skladovacími jednotkami a celkovou uspořádaností. Koupelna je k dispozici celkem v šesti variantách, v různých provedeních disponujících celou řadou doplňků.

Koupelnový systém Ondus od společnosti Grohe je ukázkovým příkladem organicky digitálního pocitu a zážitku z koupele. Systém Ondsu představuje pokročilé domácí lázně, průtok vody sprchy a umyvadla lze volit pomocí digitálního ovládání.

Koncept, který spojuje očistu těla i duše nese označení Aquatic Thermal Bathroom. Systém nese prvky turecké koupelny, kterou je víceméně inspirovaný a vychází nejen z jejího stylu, ale i tradice. Nastavitelný sprchový kout, stropní reproduktory a klimatizace zajistí pocit, který naprosto odbourává klaustrofobii. Možnost nastavení terapeutické masáže navodí maximální požitek a nezapomenutelné chvíle.

Modulární koupelna – Globath shower, představuje šatní skříň, skladovací prostory, sušičku a myčku, jejímuž centru vévodí unikátní sprchová jednotka. Kompletní systém, navržený společností Fatih, disponuje bezbariérovým přístupem a zjednodušuje tak každý pohyb.

Stylové koupelny musejí vynikat především svým designem a použitým materiálem. Kombinace přírodních materiálů (kámen – žula, laminát, dřevo, beton) a dokonalého barevného sladění jsou předpokladem pro vytvoření unikátního designu příjemného zážitku.

Efektivní využití prostoru řeší tulipánový tvar koupacího kompletu, jenž je ideální volbou i pro malé koupelny. Rub A Dub Dub může být využit jako sprchový kout, v rozložené stavu jakou koupací vana.

Hygienu a čistotu v koupelně udrží jedině toaleta Kirei, jež se ovládá pomocí dálkového zařízení. Toaleta disponuje několika doplňkovými programy, kterými jsou mimo jiné sušení teplým vzduchem, omývání a dávkování příjemného aroma.

ProSun´s Sun Shower nabízí více než zážitek z koupele, jelikož během sprchování se naše tělo zároveň nádherně opálí. Opalovací přístroj je nainstalovaný přímo ve sprchovém boxu, vybavený dvojitým UV filtrem, který zaručuje maximální ochranu.

Sprchový box Cocoon ve tvaru vejce nabízí maximální relax nejen pro naše tělo, ale také mysl. Díky tomuto systému si můžeme užívat klasické vany vybavené masážními tryskami, jacuzzi, podvodního osvětlení a dalších funkcí, díky kterým nebudeme chtít z kokonu vystoupit.

zdroj: http://www.hometone.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS