18/3
Kanceláře Facebook: Sociální síť má jednu adresu

Kanceláře Facebook: Sociální síť má jednu adresu

18. března 2011 v 00.00 , Architekti , Design , Slavné domy a vily

Sponzorované odkazy:

Sociální server Facebook, s více jak 250 miliony uživatelů po celém světě, přesunul svoje zaměstnance z deseti roztroušených kanceláří pod jednu střechu. Zhruba 700 zaměstnanců se denně potkává v bývalé továrně Agilent Technologies, na prostoru o celkové rozloze 14 tisíc metrů čtverečných.

Nové sídlo – kanceláře Facebook na nové a jediné adrese

Není tomu tak dávno, kdy sociální server Facebook disponoval celkem deseti kancelářemi, které skýtaly na 700 zaměstnanců. Dnes Facebook vlastní pouze jedinou, zato přirozeně obrovskou budovou, do které se přesunuli všichni zaměstnanci a všechny prostory.

Kancelář se nachází v kalifornském městě Palo Alto, nachází se na celkové rozloze 14 tisíc metrů čtverečných užitného prostoru.

Design i architekturu řešilo Studio O+A

Architektonickým i designovým tvůrcem kanceláře Facebook je sanfranciské Studio O+A. Designéři ze společnosti Studio O+A zahájili interiérový koncept tak trochu netradičně. Místo svojí fantazie, hledali nápady u zaměstnanců společnosti. Na základě krátké ankety zaměstnanci odpovídali na otázky, co od nového sídla očekávají, co bych ke zefektivnění práce potřebovali, v jakém prostředí by se jim lépe pracovalo.

Výsledkem řešení bylo vytvoření několika designově odlišných míst, které odbourávají uniformovanost a vnášejí do pracovního prostředí svěží vánek. Velký aspekt byl kladen především na barevnou sladěnost, barvy byly pečlivě vybírány s ohledem na psychiku působení.

Budova rozdělena i propojena

Budova kanceláře Facebook je otevřeným centrem, které však nabízí jednotlivě uzavřené divize. V samotném centru budovy se nachází vedení společnosti, otevřené prostory a volná prostranství jsou poseta kavárničkami a gastronomickými zařízeními, ve kterých je zaměstnancům nabízena strava v rámci celého dne.

Interiér budovy je řešen také v duchu domácí atmosféry, v prostoru se nacházejí části, které jsou vybaveny ve stylu obývacího pokoje, kuchyně nebo také klubovny. Co se týče designu nábytku, vsadila společnost na značku Vitra, nabízející kvalitní a designový nábytek.

zdroj: http://www.fotogalerieinteriery.cz/…od-studio-oa
http://www.o-plus-a.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS