20/5
Koupelny Jika – koupelnová legenda

Koupelny Jika – koupelnová legenda

20. května 2009 v 00.00 , Koupelny

Sponzorované odkazy:

Společnost Jika už je na českém trhu takřka stálicí v oboru realizace koupelen a výroby sanitární keramiky. V České republice byste jen těžko hledali někoho, kdo o této firmě ještě neslyšel. Pochlubit se může statisíci zákazníků a z jejich produktů si musí svou vysněnou koupelnu, či pouze jednotlivé kusy zařízení vybrat každý.

Trocha historie

Keramická výroba na území Znojma, na kterou Jika tradičně navazuje, datuje své počátky do 19. století a jde tedy vůbec o nejstarší keramické dílny v celé Evropě. Mnohem častěji je ale společnost Jika spojována s jihočeskou Bechyní, kde byl roku 1878 založen vůbec první závod na sanitární keramiku, který byl téměř o sto let později v roce 1961 ještě jednou rozšířen. Dalším důležitým mezníkem byl rok 1999, kdy byla v Praze založena společnost LAUFEN, a kdy se stala Jika největším výrobcem sanitární keramiky na světě.

Právě na bohatou historii, nepřeberné zkušenosti a zvučné jméno na poli světového keramického průmyslu Jika spoléhá. To by ale pochopitelně nestačilo, kdyby nenabízela jen ty nejkvalitnější výrobky. Největšími reklamními taháky, se kterými se ve spojení s touto společností setkáte, jsou: přírodní materiály, moderní technologické postupy a nejvyšší kvalita, což potvrdí každý, kdo někdy vstoupil do koupelny Jika.

Produkty

Jak už bylo naznačeno v úvodu, vybírat můžete v podstatě ze dvou velkých kategorií. Tou větší je patrně sanitární keramika, na kterou se už od počátku výroba specializuje. Široká nabídka umyvadel, urinálu, van a sprchových koutů často v propracovaném provedení po stránce designu uspokojí každého. Druhou a menší kategorií jsou hotové koupelnové série, které jsou obvykle dílem uznávaných designérů. Jednou z nich je například edice s označením Mio, která je směřována na ženy, či Cubio s především geometrickými tvary. Všechny ostatní koupelnové doplňky jako například vodovodní baterie, sedátka apod. jsou také v nabídce.

zdroj: http://www.jika.cz/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS