12/3
Vila Tugendhat – nejslavnější brněnská vila

Vila Tugendhat – nejslavnější brněnská vila

12. března 2009 v 00.00 , Slavné domy a vily

Sponzorované odkazy:

Nejslavnější vila v Brně se jmenuje Tugendhat (někdy špatně Tugenhat) o tom není pochyb. Každý kdo se o architekturu zajímá o ní určitě slyšel a pokud ne, je to chyba. Vila Tugendhat je legenda, na které se bohužel podepsal zub času. Pokud chcete na živo vidět jak vila Tugendhat vypadá, využíjte posledních 3 měsíců kdy bude Tugendhat pro veřejnost otevřena. Od 1. 11. 2007 bude totiž vila Tugendhat uzavřena na několik příštích let, během kterých projde rekonstrukcí.

Stávající stav vily Tugendhat není nejlepší, né všechny prostory jsou přístupné pro veřejnost a ty, které jsou nesou známky chátrání. Ono na to má Tugendhat právo, ale o tom v krátkém historickém přehledu níže…

Villa Tugendhat / Vila Tugendhat

Historie vily Tugendhat

Architektonický návrh vytvořil koncem roku 1928 německý architekt Ludwig Mies van der Rohe, který na pozvání manželů Tugendhatových přijel do Brna v září zmíněného roku. Stavba byla zahájena v červnu následujícího roku (1929), jako generální dodavatel byla zvolena brněnská firma Mořice a Artura Eislerových. Na stavbě se podílela řada domácích i zahraničních firem, přírodní materiál se dovážel z různých koutů světa.

Vila byla dostavěna v rekordně krátké době, v prosinci 1930 se manželé Tugendhatovi mohli nastěhovat …

Více o historii vily Tugendhat najdete na wikipedii.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/, www.brno.cz, www.jedinak.cz
Odkaz: http://www.tugendhat-villa.cz/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS