28/9
Hobby markety OBI: nejen Praha, Brno a Ostrava

Hobby markety OBI: nejen Praha, Brno a Ostrava

28. září 2010 v 00.00 , Design , Domácí spotřebiče , Hobby markety , Krby , Zahradní nábytek

Sponzorované odkazy:

Hobby market OBI se specializuje na rozmanitou nabídku sortimentu z oblasti stavby a bydlení – interiéru i exteriéru domu. Kromě stavebnin a zařizovacích předmětů zde můžeme nakoupit techniku a potřeby pro kutily.

Co se skrývá pod pojmeme OBI?

Ten, kdo přemýšlí o názvu OBI, jako o zkratce slov, ten přemýšlí špatně. Ve skutečnosti je název OBI fonetickým přepisem francouzsky vyslovovaného výrazu Hobby.

Historie společnosti OBI se datuje do roku 1970, kdy vznikla na území Hamburku první prodejna, o celkové výměře 870 m2 . Inspirací zakladatelům OBI marketů, Dr. Emilu Luxovi a Manfredu Mannovi, byly hobby řetězce z USA.

V České republice byl první OBI market otevřen roku 1995, v současné době se jich na našem území nachází již třicet. OBI markety jsou rozmístěné v rámci celé ČR, nejširším zastoupením v Praze (Prosek, Roztyly, Ruzyně, Štěrboholy a Modřany), Plzni (Jižní předměstí a Borská pole). Další prodejny se nacházejí v následujících městech: Brno, Česká Lípa, České Budějovice, Havířov, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Karlovy Vary, Klatovy, Kolín, Liberec, Litoměřice, Mladá Boleslav, Most, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Písek, Prostějov, Příbram, Ústí nad Labem a Zlín.

Nabízený sortiment

OBI market disponuje rozmanitou nabídkou zboží, jenž zahrnuje stavební prvky, z nichž můžeme vybírat materiál i hotové výrobky – zařizovací předměty, sanitární keramiku, otopná tělesa (krby, kamna, topení) … . Sortiment zahrnuje širokou škálu potřeb pro bydlení: podlahové krytiny, svítidla, nábytek (koupelny, kuchyně), domácí potřeby, interiérové doplňky, interiérové i exteriérové barvy, bytové textilie (závěsy, ubrusy, koberce, koberečky, dekorativní polštáře a polštářky) … . Samotnou kategorii tvoří zahradní centrum, ve kterém nalezneme rostliny (květiny pokojové i venkovní, keře, bylinky, stromy a stromky), zahradní potřeby (náčiní, hadice, konve, …), zahradní nábytek nebo např. grily.

K doplňkovému sortimentu, který je však zastoupen v širokém výběru, patří železářství, potřeby pro dílnu, nářadí, elektro, autopříslušenství, nástroje, … .

Propagace: katalog a prospekty

Propagace OBI marketu je řešena především vlastními praktickými tiskovinami, které jsou umisťovány do našich poštovních schránek. Barevný katalog obsahuje nové produkty, akční zboží nebo zboží s výraznou slevou. Katalog zároveň slouží jako zdroj užitečných informací, jenž si můžeme pročíst v klidu domova.

Dalším propagačním nástrojem je bezesporu internet, vlastní webové stránky s nabídkou zboží, inspirujících nápadů a rad. Většině z nás se častěji dostane do rukou OBI leták, který je zaměřen především na zboží s akční slevou. A jak již bylo řečeno, názvy jako OBI Praha, OBI Brno a OBI Ostrava jasně dávají najevo, že prodejny OBI naleznete v největších městech republiky i jinde.

zdroj: http://www.obi.cz, http://www.mapaobchodu.cz/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS