2/9
Zelená domácnost přináší úspory, Green Generation přichází na český trh

Zelená domácnost přináší úspory, Green Generation přichází na český trh

2. září 2010 v 00.00 , Domácí spotřebiče

Sponzorované odkazy:

Zelená řada spotřebičů Green Generation rozšiřuje své řady a přináší novinky, které šetří nejen čas a peníze, ale také životní prostředí. Nové produkty jsou výjimečné svou energetickou třídou, novými funkcemi a technologií 6. smysl, která sama stanoví, kolik je zapotřebí vody a energie pro dosažení co nejlepšího výsledku. Díky těmto vlastnostem pomáhají spotřebiče Whirlpool snižovat spotřebu energie a vody v domácnostech a minimalizují negativní dopady na životní prostředí.

Whirlpool v oblasti zelených technologií není žádným nováčkem, například korporátní oddělení pro životní prostředí založila společnost již v sedmdesátých letech. Společnost se také zavázala uplatňovat odpovědnou obchodní činnost, která je v souladu s dobrým jménem, vycházejícím z bezúhonnosti, čestnosti a kvality. Z toho plyne, že usiluje o splnění požadavků, kladených na ochranu životního prostředí, a to jak při projektování, výrobě, distribuci, používání, tak i při likvidaci výrobků Whirlpool. Tento závazek by neměl žádný smysl, pokud by společnost neposkytovala skutečně zelené výrobky.

Řada volně stojících spotřebičů Green Generation se vyznačuje energeticky úspornými třídami a moderním designem Carisma. Pro ten jsou typické zaoblené elegantní tvary, které se hodí do každého interiéru. Pro kuchyň jsou příklady novinek myčka ADP 7955 WH TOUCH, ADP 7955 IX TOUCH a myčka ADP 6993 Eco, chladničky WBC3546 A+NFCX, WBC3546 A+NFCW a WBC37352 A++DFCW. Koupelnu oživí nový model pračky AWOE 8759 či **AWE 9730.

Úspory, které díky spotřebičům Green Geenration lze dosáhnout:

Produkt Úspora za 10 let
Pračka 13 800 Kč
Myčka 7 560 Kč
Kombinovaná chladnička 17 500 Kč
Skříňová mraznička 11 000 Kč

ušetříte s pračkou Green Generation ve srovnání s 10 let starým modelem pračky Whirlpool (4,85 Kč/kWh, 80 Kč/m3 vody)
ušetříte s myčkou nádobí Green Generation ve srovnání s 10 let starým modelem myčky Whirlpool (4,85 Kč/kWh, 80 Kč/m3 vody)
ušetříte s kombinovanou chladničkou Green Generation ve srovnání s 10 let starou kombinovanou chladničkou (4,85 Kč/kWh)
ušetříte s mrazničkou Whirlpool ve srovnání s 10 let starou skříňovou mrazničkou (4,85 Kč/kWh)

Ekologické mytí nádobí

Myčky nádobí Green Generation jsou nejen vysoce účinné, ale i ekologické. Úsporné a inteligentní technologie spotřebičů dosahují vyšších úspor než dnešní třída A, avšak bez jakýchkoliv kompromisů při dosahování výsledků. Myčky Green Generation umožňují úsporu až 50 %* vody, energie a času.

  • srovnání mezi min. a max. spotřebou vody, energie a času při programu se 6. smyslem 40 – 70 °C.

Tipy pro úsporu energie

· Při ručním mytí pokaždé spotřebujete 42 až 104 litrů vody; s programem 6. SMYSL můžete snížit spotřebu až na 7 litrů. · Použijte program Quick, pokud je nádobí jen mírně znečištěné bez připálenin a připečenin; při použití tohoto programu spotřebujete 10 litrů vody a 0,65 kWh energie (program bez sušení); tento program trvá pouze 15 minut. · Nezvyšujte dávky mycího prostředku; dávku mycího prostředku vždycky upravte podle množství nádobí v myčce – je to nejen šetrné k životnímu prostředí, ale rovněž úsporné. · Místo předmytí nádobí v ruce použijte program Prewash (Předmytí) se spotřebou vody pouhé 4 litry.

Myčka ADP 7955 WH TOUCH a ADP 7955 IX TOUCH

Myčka ADP 7955 WH TOUCH z řady Green Generation je vybavena 6. smyslem, který ušetří až 30 % vody, energie a času díky schopnosti rozpoznat úroveň znečištění nádobí. K dokonalým výsledkům přispívá nová technologie Power Clean Max umožňující díky 24 rotačním vysokotlakým ostřikovacím tryskám a speciálnímu prostoru ve spodním koši dokonalé umytí velmi zašpiněného nádobí. Myčka také nabízí možnost při mytí využívat páru.

Díky kombinaci vody a změkčujících účinků páry zaručuje myčka dokonale čisté nádobí bez nutnosti ručního předmývání. Během mycího cyklu vytváří páru, která změkčuje zaschlé zbytky. Jemnost páry je ideální také pro choulostivé kousky nádobí, jako je například sklo. Pára navíc během mytí pomáhá odstraňovat bakterie a nádobí dezinfikuje. Funkce Antibacteria zase zaručuje odstranění 99,9 % bakterií z nádobí, což ocení zvláště domácnosti s malými dětmi.

Novinka z řady Carisma se pyšní oblými liniemi, které budou slušet každé kuchyni. Doporučená maloobchodní cena bílého provedení je 17 990 Kč a nerezového provedení 19 990 Kč.

Myčka ADP 6993 Eco

Myčka ADP 6993 Eco v designu Carisma se pyšní kulatými tvary s jemnou elegancí a inteligencí technologie 6. smysl. Díky kombinaci použití vody a páry zaručuje myčka AquaSteam dokonale čisté nádobí bez nutnosti ručního předmývání. Během mycího cyklu vytváří myčka AquaSteam páru, která změkčuje zaschlé zbytky. Jemnost páry je ideální také pro choulostivé kousky nádobí, jako je například sklo. Pára navíc během mytí pomáhá odstraňovat bakterie a nádobí dezinfikuje. Funkce Antibacteria zase zaručuje odstranění 99,9 % bakterií z nádobí, což se hodí zvláště v domácnostech s malými dětmi. Doporučená maloobchodní cena je 15 490 Kč.

Přirozený chlad

Energeticky úsporné chladničky Green Generation se 6. smyslem a designem Carisma pečují o potraviny s maximální péčí a šetří peníze díky nízké energetické náročnosti. Technologie 6. smysl neustále kontroluje odchylky teploty a upravuje správnou hodnotu 5krát rychleji*, díky čemuž zůstávají potraviny skutečně čerstvé a je možné omezit plýtvání.

Tipy pro úsporu energie

· Věděli jste, že chladničky, vyráběné před rokem 2001, jsou mnohem méně energeticky účinné? Průměrná verze z roku 1990 může také uvolňovat více jak 1 200 liber oxidu uhličitého každý rok. · Když odjíždíte z domova – například na dovolenou, navolte funkci Stand-by, čímž ušetříte až 25 % energie. ** · Neotevírejte dvířka často a vždycky jen na krátkou dobu. · Zabraňte přeplnění a nevkládejte do chladničky horká jídla. · Odstraňte z potravin obaly (např. u vajec, jogurtů, ovoce, zeleniny), protože jinak bude nutná energie na jejich ochlazení vyšší. · Odmrazujte chladničku každých 6 – 12 měsíců.

  • ve srovnání s výrobkem Whirlpool bez technologie 6. smysl

    ** ve srovnání s chladničkami/mraz­ničkami Whirlpool bez aktivovaného režimu Stand-by mode

Příklady výrobků:

WBC3546 A+NFCX a WBC3546 A+NFCW

Chladnička z řady Green Generation zaručuje díky technologii Fresh Control dokonale zvlhčené prostředí v celém vnitřním prostoru chladničky, čímž umožňuje uchovávat potraviny čerstvé až čtyřikrát déle – např. šunka bude čerstvá o 4 dny déle, sýr o 3 dny a hrušky si uchovají svoji čerstvost déle až o 17 dní. Díky technologii 6. smysl navíc obnovuje chladnička teplotu po otevření dvířek pětkrát rychleji než spotřebiče bez 6. smyslu. To vše při zachování šetrnosti k životnímu prostředí díky energetické třídě A+. K pohodlnému používání přispívá také beznámrazový systém No Frost zabraňující tvoření námrazy či antibakteriální filtr. K dostání v designu Carisma s LCD displeje v bílém provedení za doporučenou maloobchodní cenu 23 990 Kč a v nerezovém provedení za 24 990 Kč.

WBC37352 ADFCW a WBC37352 ADFCX

Novinka s celkovým objemem 385 litrů je vybavena inteligentní technologií 6. smysl a funkcí Fresh Control, která díky cirkulaci vzduchu a speciální filtraci udrží potraviny čerstvé čtyřikrát déle. Samozřejmostí je rovněž antibakteriální filtr, který zabraňuje množení bakterií a šíření pachů v chladničce. Spotřebič je v energetické třídě A++, zaručující velmi nízkou spotřebu. K dostání v bílém provedení za doporučenou maloobchodní cenu 20 990 Kč a v nerezovém provedení za 21 990 Kč.

Per a současně mysli na životní prostředí

Pračky Green Generation s designem Carisma jsou spotřebiče s nejvyšším možným výkonem ve své třídě a to za využití optimálního množství zdrojů. Inteligentní technologie 6. smysl vyhodnocují velikost náplně a jeho materiál, aby mohly zvolit vhodný prací program s optimální spotřebou a dokonalými výsledky. Tímto procesem je možné dosáhnout úspory až 50 % vody, energie a času.

Tipy pro úsporu energie

· Díky D.O.S. (systém optimalizace pracího prostředku) můžete při každém praní ušetřit až 20 % pracího prostředku. · Můžete použít program SuperEco a spustit funkci Start Delay – navolíte ten nejvýhodnější čas, kdy se program spustí. Můžete prádlo vyprat i v noci, čímž ušetříte díky nižším sazbám za elektrickou energii. · Kdykoliv je to možné, používejte program s nižší teplotou vody na praní, protože pračka spotřebovává nejvíce energie právě na ohřev vody. · Zlepšete účinnost roztříděním prádla podle typu tkaniny, barvy, hmotnosti a míry znečištění. · Pravidelně čistěte filtr a zásuvku na prací prostředek, i to pomáhá snižovat spotřebu.

AWOE 8759

Model s kapacitou 8 kg v designu Carisma splňuje náročné energetické požadavky řady Green Generation. Energetická třída A-30 % (odpovídá A+++) a inteligentní technologie 6. smysl jsou zárukou nízké spotřeby a dosažení požadovaných výsledků. Novinkou je motor Silent motion, inovativní bezkartáčový indukční motor zaručující nízké vibrace, tišší chod, účinnější odstřeďování a delší životnost. Doporučená maloobchodní cena je 20 990 Kč.

AWE 9730

První vrchem plněná pračka s intuitivním ovládáním, díky kterému zvládne praní opravdu každý. Na přehledném LCD lze krok za krokem velmi jednodušše nastavit funkce a programy. Spotřebič je dále vybaven 6. smyslem, který automaticky nastaví všechny parametry praní tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. Navíc se díky této technologii sníží spotřeba energie a vody až o 30 % a doba trvání procesu až o 50 %. Pračka nabízí kapacitu 5,5 kg a má tzv. maxi otvor, tedy zvětšený přístup do bubnu, díky čemuž je vkládání prádla mnohem pohodlnější. Spotřebič v energetické třídě A – 20% z řady Green Generation je k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 14 990 Kč.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS