11/7
Ligne Roset: Žijte krásně! / Tradiční francouzská značka nábytku a dekorací

Ligne Roset: Žijte krásně! / Tradiční francouzská značka nábytku a dekorací

11. července 2010 v 13.00 , Bytové doplňky , Design , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Legenda interiérového designu, tak by se nejlépe dala charakterizovat tradiční francouzská značka nábytku, bytových doplňků a dekorací Ligne Roset. Původně malá řemeslná dílna, která se zabývala výrobou vycházkových holí a deštníkových držáků, se během dvacátého století rozrostla natolik, že patří mezi nejslavnější nábytkářské hráče na poli designovaného polstrovaného nábytku a samozřejmě nejen toho. Svědčí o tom také několik set vlastních prodejen rozmístěných po celém světě, včetně České republiky.

Příběh Ligne Roset se začal psát v roce 1860, kdy ji jako dřevo zpracovávající dílnu založil Antoine Roset v Montagnieu, kde pro to nalezl nejvhodnější podmínky. Okolní bukové lesy poskytovaly dostatek kvalitního materiálu, zatímco nedaleká řeka zajišťovala svým tokem energii potřebnou k chodu pily. Zásadní zlom přišel v roce 1936, kdy byla vyrobena první kolekce polstrovaného nábytku, jenž se stal pro značku Ligne Roset symbolickým. Během čtyřicátých let se společnost zaměřila především na výrobu nábytku určeného pro veřejné prostory, aby nakonec zasvětila svou existenci návrhům a výrobě moderního interiérového nábytku pro všechny účely. Již v sedmdesátých letech se výrobky Ligne Roset prodávaly na více než tisíci místech po celém světě.

Ligne Roset je nejen pohovka Togo

Pravděpodobně nejznámějším výrobkem Ligne Roset je sedací souprava Togo, jíž navrhnul Michel Ducaroy. Kolekce Togo byla uvedena na trh v roce 1973 a okamžitě se stala oblíbenou variací sedacího nábytku, které všechny ostatní značky trumfnul svou na první pohled zřejmou komfortností. Klasika Togo zajistila Ligne Roset celosvětovou slávu a uznání, kterou v dnešní době stvrzují spolupráce s dalšími slavnými designéry, jako jsou například bratři Ronan a Erwan Bouroullecovi.

Aktuální kolekce Ligne Roset pro rok 2010 pokračuje přesně v této tradici, kdy se funkčnost pojí s estetickým prožitkem. Ideálem společnosti je kombinace obého v poměru 50:50. Stačí jediný pohled na kolekci sedaček Confluences, kterou obstaral Phillipe Nigro. Ovšem ani dvorní designér Pierre Paulin se nijak neodklonil od étosu Ligne Roset a jeho díla si můžete prohlédnout níže. Kreativita, to je Ligne Roset.

zdroj: http://www.ligne-roset-usa.com, http://www.ligne-roset.cz, http://www.bydleni.cz/…/LIGNE-ROSET?fc=6

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS