5/5
Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili

Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili

5. května 2010 v 00.00, Svítidla

Sponzorované odkazy:

Praktickým pomocníkem nejen při práci, ale i relaxaci, nám jsou stolní lampy a stolní lampičky. Přítomnost stolní lampy je v interiéru nezbytná, neboť nám poskytuje doplňkové a intenzivní osvětlení ke světlu centrálnímu. Stolní lampy se nejčastěji objevují na pracovních či psacích stolech, v dětských pokojích nebo na nočních stolcích.

Důvodem koupě stolních lamp je detailní osvětlení určitého místa a prostoru. Jelikož centrální osvětlení dokáže světlo v prostoru rovnoměrně rozložit, ale není schopno zajistit detailní svit, kupujeme za tímto účelem stolní lampu. Stolní lampy jsou skvělým pomocníkem k detailnímu osvětlení předmětů nebo činnosti, kterou se v daný okamžik zabýváme a na kterou chceme dobře vidět.

Vedle stránky praktické však stolní lampy plnohodnotně zajišťují i stránku estetickou. Jejich design je natolik zajímavý, že se některé stolní lampy kupují pouze za účelem minimálního použití, slouží především jako prvek dekorativní. Náš trh nabízí rozmanitou škálu stolních lamp, vybírat můžeme nejen dle tvaru a velikosti, ale také dle materiálového provedení a stylu.

Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili (http://www.homemag.cz)

Rozhodující aspekty při výběru stolní lampy

Při výběru stolní lampy je rozhodujícím aspektem její umístění, tedy stálého stanoviště. Na stole by měla být lampa umístěna tak, aby nám mohla plnohodnotně poskytnout nejintenzivnější zdroj světla při práci nebo zábavě.

Další možností je umístění stolní lampy v obývacím pokoji, v blízkosti sedací soupravy, jelikož většina lidí se právě zde věnuje svým oblíbeným činnostem. V dětských pokojích by měly být stolní lampy nejen součástí pracovního stolu, ale také nočního stolečku. Během noci chodí dítě na toaletu nebo se bojí, tudíž je dobré dokázat si ihned posvítit. V tomto případě by měla stolní lampa disponovat několika možnostmi intenzity světla.

Prvním intuitivním aspektem při výběru stolních lamp je samozřejmě design a styl, který by měl odpovídat stávajícímu interiéru. Do moderního interiéru můžeme dát přednost stolním lampám atypickým, designově zajímavým. Naopak pro klasické interiéru jsou vhodné lampy standardní, spíše nenápadné a schopné začlenit se do prostoru.

Podstatnou náležitostí při výběru stolní lampy je především její funkčnost, která by nám měla vyhovovat po všech stránkách. Pracovní stolní lampa by měla disponovat otočným stínidlem, které lze nastavit dle aktuální potřeby. Dalším požadavkem na kvalitní stolní lampu je rameno kloubu, se kterým se dá libovolně pohybovat. Náročnější uživatelé ocení možnost přepínání intenzity světla.

Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili (http://www.homemag.cz)Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili (http://www.homemag.cz)Stolní lampy: Abyste si dobře posvítili (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS