1/5
Koberečky do koupelny: Před vanu i sprchový kout

Koberečky do koupelny: Před vanu i sprchový kout

1. května 2010 v 00.00, Bytový textil, Koupelny

Sponzorované odkazy:

Koupelna patří k místnostem, bez níž by nemohla domácnost fungovat jako plnohodnotná jednotka. Je to místo, které nám dennodenně poskytuje nejen základní hygienu, ale také odpočinek a relaxaci. Z toho důvodu, by tato místnost měla být nejen čistá, ale také útulná a bezpečná. Jedním ze základních doplňků, které by neměly v žádné koupelně chybět jsou koberečky nebo předložky, které se rozkládají před vanu nebo sprchový kout.

Význam koupelnových koberečků nebo předložek je nejen estetický či designový, ale také bezpečný. Koupelnové koberečky slouží proti případnému uklouznutí a příjemnějšímu našlápnutí po opuštění teplé lázně. Kvalitní koberečky disponují protiskluzovou úpravou, která zabraňuje jejich nežádoucí posun po podlaze, jejich údržba je velmi snadná a jejich přítomnost příjemná.

Z jakých materiálů jsou koberečky vyrobeny?

Na našem trhu existuje široká nabídka koupelnových koberečků, jejich materiálové složení je odlišné.

Nejčastějším materiálem pro výrobu koupelnových koberečků je bavlna, která má vysoký stupeň savosti. Dalším oblíbeným materiálem je hedvábí nebo umělé vlákno, což jsou materiály zajišťující snadnou údržbu.

K luxusním, avšak o dosti dražším materiálům patří bambusové nebo kokosové vlákno, díky nimž jsou koberečky velmi příjemné na dotyk. Zákazníci stále více upřednostňují koupelnové koberečky z přírodních materiálů, z nichž můžeme jmenovat přírodní přízi. Luxusem v koupelně jsou koberečky ze žinylkové bavlněné příze, která splňuje všechny parametry kvalitních koupelnových textilií.

O kvalitě koupelnové koberečku rozhoduje délka vlasu, která se standardně pohybuje v rozmezí od 15 do 30 mm. Zde platí pravidlo, že čím delší je vlast, tím kvalitnější je kobereček. S vyšším číslem přichází vyšší hebkost a jemnost koberečku, což se samozřejmě projeví v celkové kvalitě.

Jak se koupelnové koberečky udržují?

Údržba koupelnových koberečků, stejně jako ostatních koupelnových textilií, není příliš náročná. Každý výrobek však vyžaduje jiný způsob údržby, proto je vhodné řídit se radami výrobce.

Většinu koupelnových koberečků je možné prát v pračce při teplotě 60 °C a poté sušit na sušáku nebo v sušičce prádla. Koberečky s delším vlasem velmi často línají, tudíž je třeba prát je v látkovém obalu, alespoň při prvním praní.

Koberečky do koupelny: Před vanu i sprchový kout (http://www.homemag.cz)Koberečky do koupelny: Před vanu i sprchový kout (http://www.homemag.cz)

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS