17/2
Rekuperace zajistí čerstvý vzduch bez ztráty tepla

Rekuperace zajistí čerstvý vzduch bez ztráty tepla

17. února 2022 v 23.15 , Stavba a rekonstrukce

Již dlouhá léta pozorujeme četné zateplování budov polystyrénem, výměny oken a zateplování střech. Zvlášť dnes, kdy je každá koruna dobrá, jsou možnosti, jak ušetřit za energie hojně využívány. Všechny tyto opatření dovedou účinně zatočit s únikem tepla. V posledních letech taková řešení ještě podporují poměrně štědré dotační tituly. Je to však skutečně komplexní řešení? Výmluvnou odpovědí nám jsou rozsáhlé plísně, která se dříve před zateplením budovy, neobjevovaly.

Dejte zelenou venkovnímu vzduchu

Problémem je náš jednostranný pohled. Jakkoli jsou nezateplené a netěsnící části domu nehospodárné, tak právě díky nim docházelo k pravidelné výměně vzduchu. Po renovaci je však vzduch v místnostech často plný prachu a pokud v místnosti větší počet lidí, velice rychle se vzduch „vydýchá“. Váš obytný prostor je naplněn CO2, což způsobuje únavu a vyčerpání organismu. Nemluvě o běžných pracích v domácnosti, jako vaření nebo praní prádla, kdy se prudce zvyšuje vzdušná vlhkost. Řešením nebude nesčetněkrát během jednoho dne otevírat okna v různých částech domu a zase nezapomenout včas všechna zavřít.

RekuperaceRekuperace

Jenom stěží se můžete cítit doma komfortně, pokud důmyslně nepropojíte svou obytnou část s venkovním prostředím. Můžete si zajistit nejen automatickou výměnu vzduchu, ale také se vyhnout mnoha nečistotám z exteriéru. To při běžném větrání nemáte šanci ovlivnit. Ať už je vaše okolí jakkoli znečištěné, filtrační systémy firmy Brink, které používáme, dokážou odstranit téměř 85% prachu. Díky nám, firmě Štorc, se už dále nemusíte izolovat před světem kvůli průmyslovému znečištění.

Rekuperace vám pomůže šetřit energieRekuperace vám pomůže šetřit energie

Propracované řešení rekuperace pro jakýkoliv dům

Nás systém rekuperace vám zajistí pravidelnou cirkulaci venkovního vzduchu s ovzduším uvnitř domu. Během celého dne dochází k systematickému přívodu čerstvého vzduchu, a naopak ven odchází odpadní vzduch se spoustu nečistot, prachu i vlhkosti. Klíčovým prvkem je ohřívání přívodního vzduchu pomocí původního, aniž by docházelo k jejich promíchání. Můžete se tak nadechnout venkovního vzduchu o původní teplotě 0 °C ohřátého třeba na 20° C. Zpětné získávání energie se aktuálně těší velké oblibě a také vy můžete jeho výhody vyzkoušet s technickým řešením firmy Štorc. Systém této tepelné výměny může být instalován v podlaze, zdech nebo stropu. Vše záleží na možnostech vašeho domu a vašich preferencích. Naše nabídka je tak široká, že si vybere každý.

Zkombinujte topný systém s tím rekuperačním

Cílem tohoto článku je nabídnout pohled na řešení optimálního domácího prostředí ať již při renovaci starého domu nebo při stavbě nového. Námi představené řešení sice nenahrazuje topný systém domu, ale měl by s ním být ruku v ruce provázaný. Jedině tak totiž dosáhnete skutečně rodinného prostředí, které vás nebude omezovat při žádné činnosti. Vždy zůstaňte v teple a v optimální vzdušné pohodě. Tento cíl s klidným srdcem svěřte firmě Štorc. S námi ho dosáhnete beze zbytku.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS