28/8
Jak si užít jídlo venku bez otravného hmyzu?

Jak si užít jídlo venku bez otravného hmyzu?

28. srpna 2021 v 00.00 , Design , Kuchyně , Nádobí , Příbory

Sponzorované odkazy:

Praktický rádce, který Vám dá tipy, jak se v létě zbavit otravného hmyzu je tu. Rad a tipů není nikdy dost a jistě některé z nich zaberou!

Jíte rádi venku? Pak jistě víte, jak otravné je, když vám při venkovním hodování neustále kolem hlavy krouží mouchy a vosy. Hmyz neustále dorážející na vaše jídlo je nejen otravný, ale také nebezpečný. Mouchy na svých křídlech a nohách přenášejí přes 300 bakterií, které mohou ohrozit vaše zdraví. Jak zabránit hmyzu, aby se dostal k potravinám a užít si tak nerušenou venkovní pohodu? Pomohou vám síťky, poklopy, víčka na sklenice, ale i vůně citrusů.

Ochranné poklopy na jídlo, sada 2 kusů za 197 Kč

Jídlo v plenéru

Snídaně na verandě, večerní párty u grilu, pikniková svačinka s dětmi. Jíst venku k létu prostě patří. Bohužel v takovém případě většinou nejíme nerušeně, ale každou chvíli odháníme drzé mouchy či agresivní vosy. Jakkoliv je hmyz užitečný a potřebný, na svém jídle a ve svých nápojích ho nechceme.

Vosy jsou nebezpečné hlavně tím, že je při nepozornosti můžeme spolknout a ony nás pak píchnou uvnitř krku. Následně může dojít k otoku a ucpání dolních dýchacích cest, nemluvě o alergické reakci na žihadlo. I „povrchová“ žihadla bývají velmi bolestivá a pro alergiky mohou znamenat vážné problémy.

Mouchy = stovky bakterií

Mouchy naproti tomu sice nebodají ani nekoušou, ale zato se jejich přičiněním mohou do potravin dostat nejrůznější bakterie, choroboplodné zárodky nebo vajíčka parazitů. Podle studie uveřejněné v odborném žurnále Scientific Reports může obyčejná moucha domácí přenášet na svých nohách či křídlech až 351 různých bakterií, včetně těch, které způsobují střevní chřipku nebo otravu krve.

Jelikož jsou mouchy přitahovány zápachem, běžně sedají na exkrementy, hnijící plodiny nebo mršiny živočichů, z nichž pak přenášejí nebezpečné mikroorganismy, kamkoliv usednou.

Pokličky na sklenice, sada 4 kusů za 219 Kč

Nejlepší ochrana potravin? Přikryjte je!

Pro naše zdraví je tak nejlepší, když mouchy a vosy ke svému jídlu a pití vůbec nepustíme. Kolem terasy nebo altánu můžete zkusit napnout sítě a moskytiéry, ne vždy to ale jde. Pokud ne, opatřete ochranou alespoň samotné jídlo a pití.

„K tomu skvěle poslouží praktické dózy na potraviny s víky, poklopy, utěrky a síťky. Nápoje můžete servírovat v zásobnících s kohoutkem a ‚čepovat‘ je do sklenic s víčky a brčky, případně sklenice opatřit praktickými pokličkami,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu pomocníků a vychytávek nejen do kuchyně.

Pokud se přesto stane, že se mouše podaří na potravinu dosednout, raději nic neriskujte a daný kousek nejezte. Můžete jej naopak „obětovat“ jako návnadu. Jednoduše jej odneste dál od místa svého hodování. Hmyz si jej najde a vám dá alespoň na chvíli pokoj.

Pomozte si odpuzovači

Pokud útoky hmyzu na vaše pochoutky neberou konce, můžete přistoupit k razantnějším metodám a vyzkoušet různé odpuzovače a lapače. Na trhu je dostupných mnoho verzí, zkusit můžete třeba elektrické lampy s modrým světlem, lapače hmyzu s UV zářivkou, nízkofrekvenční odpuzovače nebo repelentní louče. „Využít ale můžete i jen obyčejný ventilátor.

V rychleji vířeném vzduchu se totiž hmyzu špatně létá a budou se mu snažit vyhnout. Místo repelentních loučí, které využívají vonné esenciální oleje, můžete použít také aromalampy a difuzéry.

Odpuzovač hmyzu na dvě AAA baterie za 419 Kč

Citrusy to jistí!

Z vůní volte citrusy, levanduli a mátu, pomoci mohou i vonné svíce a vůbec nevadí, pokud budou trochu kouřit. Kouř je totiž další věcí, kterou hmyz nemá rád. Sáhnout můžete i po vonných tyčinkách, které kouří. K dostání jsou i speciální repelentní.

Vítané jsou i čistě přírodními prostředky. Na stůl mezi potraviny dejte do vázy snítky levandule, citronelly, bazalky nebo libečku. Do misek nasypte hřebíček nebo naskládejte oloupanou kůru z citronů či pomerančů.

  • Zdroj foto: magnet3p.cz
  • Titulní foto: Pixabay.com
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS