14/8
Jak si v létě snadno ozvláštnit dům či byt? Pomohou květiny, vůně a barvy

Jak si v létě snadno ozvláštnit dům či byt? Pomohou květiny, vůně a barvy

14. srpna 2020 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Design

Sponzorované odkazy:

Kvůli koronavirové pandemii mnoho lidí tráví letos v létě ve svých domovech více času než obvykle. Nahrává tomu i počasí, které je tento rok jako na houpačce a nadprůměrně deštivé. Řada z nás se tak pustí do rekonstrukcí i drobnějších úprav svého domova.

Léto je k tomu ideální čas – například nová výmalba v teplém počasí mnohem rychleji schne, navíc nikomu nevadí ani neustálé větrání, kterým zaháníme odér nátěru. Letní slevy v obchodech zase lákají k nákupu nového nábytku či trendy dekorací. Jak si v létě zpříjemnit či ozvláštnit svůj domov?

Letní kvítí = štěstí doma

O létě se rozhodně nedá říct, že by to bylo období, kdy se nám nedostává pohledu na rozkvetlou zeleň. Kolik rozkvetlého ale máte přímo doma? Ačkoliv se čerstvé květy z vlastní zahrádky či natrhané na louce mohou zdát dekorací velmi obyčejnou, je vědecky dokázáno, že květiny zmírňují stres, navozují pocit štěstí a posilují spokojenost ze života. Kdysi lidé věřili, že letní kvítí vnáší do domova štěstí.

Ideální volbou jsou květiny s jednotnými, silnějšími a jednoduše tvarovanými stonky, uložené v průhledné (skleněné). Tak se stonky neschovají a zakomponují se i ony do výrazného květinového, potažmo designového aranžmá. Luční kvítky raději vložte do neprůhledné vázičky. Proč? Protože mají nesourodé stonky. Luční kvítky s tenkými, různorodými stonky vám parádně vám vyniknou i v atypických nádobách jako jsou korbel, keramický hrnek, nebo smaltovaný plecháček či bandaska.

Vůně = přidaná hodnota

Květiny pohladí po duši nejen svým vzhledem, ale také vůní. A vůně je v interiéru velmi důležitá, protože navozuje příjemnou atmosféru, osvěžuje, zlepšuje náladu, uvolňuje. I proto rok od roku roste esenciálních olejů, aromalamp, vonných svíček, bytových parfémů, aroma difuzérů a osvěžovačů vzduchu.

Všechny tyto kousky nabízí vašemu příbytku cool přidanou neviditelnou hodnotu – vůni. Pokud však chcete dojem umocnit ještě designově, zvolte mezi nimi solitérní designové kousky aromadifuzerů, osvěžovačů nebo vonných svíček či aromalamp. Tyto předměty se stávají nefalšovanými bytovými doplňky, a jejich provedení se pohybuje od vysoce hi-tech kousků až po ty elegantní a nadčasové pracující se dřevem, keramikou atp.

Hra stínu a světla

Na atmosféru domu či bytu, ale i na vaši náladu, má mimořádný vliv osvětlení. Přirozené světlo je velmi důležité pro každodenní duševní pohodu a náladu. V letních měsících si příval sluníčka do interiéru můžeme vychutnávat plnými doušky, někdy ho však může být až moc. Pro tyto případy je dobré mít v záloze praktické letní závěsy, které vám tok světla do interiéru zredukují a ozvláštní jej svým dekoračním efektem.

Výborné jsou nitkové či provázkové závěsy, které působí vzdušně, jsou dostupné v široké škále odstínů a můžete je použít třeba i do dveří na terasu, kde poslouží jako cool síť proti hmyzu. A nezapomeňte na umělé osvětlení – taková elegantní a stylová stolní lampička dodá prostoru svým světlem nový rozměr.

Ložnice pokaždé jinak

Při designovém ladění vašeho příbytku nemůžete minout ložnici, či spací kout. Tam byste se měli v prvé řadě zaměřit na povlečení, a to nejen z hlediska estetického, ale i hygienického. Teplejší letní noci mívají za následek větší noční pocení a ložní prádlo se tak stává živnou půdou pro bakterie či roztoče.

Základem je proto kvalitním bavlněné povlečení, které v létě příjemně zchladí. Měnit byste jej měli v létě ideálně každý týden. Takto řešené ložní prádlo pak v létě prospěje nejen vašemu zdraví, ale navíc vaši ložnici oživí novými barvami a vzory. Opravdovou designovou vychytávkou je oboustranné povlečení oboustranné, u nějž můžete snadno střídat barvy třeba každý den.

Tipy na kousky přímo pro vás

  • Oboustranné povlečení – toto povlečení ze 100 % bavlny má elegantní a moderní kombinace barev. Příjemná bavlna zajistí pohodový spánek i v letních teplotách. Pro ještě lepší efekt můžete povlečení sladit i s prostěradly nebo povlaky na malé polštářky. Povlečení koupíte na Astoreo.cz za ceny od 599 Kč.
  • Stolní lampa Lifetime – je řešena v duchu skandinávského stylu a vdechne každému interiéru nadčasovost, eleganci, minimalismus. Je to cool a praktický doplněk do příbytku. Dřevěná trojnožka dokonale zajistí stabilitu svítidla a stínítko z vyztužené tkaniny rozptýlí tlumené světlo do příjemné nálady. K mání na Astoreo.cz za 239 Kč.
  • Osvěžovač vzduchu – Aby váš příbytek krásně voněl třeba po celý rok, je osvěžovač vzduchu to pravé. V moderním designu kombinujícím přírodní bambus a kvalitní plast je praktickým i dekorativním prvkem domova. Při vyprázdnění zásobníku se osvěžovač sám vypne a potěší i nízkou spotřebou 12 W či zabudovaným osvětlením. Koupíte na Astoreo.cz za 1 399 Kč.

Zdroj foto: Astoreo.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS