23/3
Posviťte si na to s Fire of Dragon

Posviťte si na to s Fire of Dragon

23. března 2020 v 00.00 , Bytové doplňky , Svítidla

Sponzorované odkazy:

Svítidla doma můžete mít různá. Každému se totiž líbí něco jiného a každý má taky jiné představy a mnohdy i faktické možnosti své peněženky. I přesto (nebo možná právě proto) vyhrává dnes přírodní a příjemný materiál, originalita a styl. A taková jsou svítidla Ronnyho Buarøy.

Jeho jedinečná svítidla – stojací lampy a lustry jsou tak trochu rustikální, skládané téměř jako puzzle a až na nosné prvky a přívodní šňůry celé dřevěné. Respektive překližkové, což je materiál, který není nijak drahý, a přitom vypadá ve finále a v tomto zpracování obzvláště skvěle.

Ronny Buarøy

My vám dnes představíme jeho překližkový a malinko rustikální lustr, s nímž se váš interiér pozvedne o minimálně jeden level výše. Je dobře známo, že lidé ze Skandinávie mají pro přírodní materiály cit a smysl pro detail, který v konečném důsledku působí čistě a jednoduše.

Takovým designérem je i Ronnyho Buarøy. Je to talentovaný průmyslový a interiérový designér, který žije a pracuje v norském Bergenu. Specializuje se na 3D modelování a řemeslné zpracování.

Překližková svítidla

To se naplno projevuje na jeho stolních a stropních svítidlech, k nimž patří i námi prezentovaný lustr Fire of Dragon. Tady je ukázka dalšího prima příkladu skandinávského umu, vtipu i stylu. Tato svítidla jsou malá umělecká dílka, která jsou zcela funkční, a navíc jednoduše a zajímavě navržená.

Stropní lustr je složen z dřevěných, respektive překližkových dílků, celkem v osmi řadách, ne nepodobných ve výsledku po složení dračímu vajíčku. Dílky mají různou velikost, jsou vyřezány a sestaveny pomocí jednoduchých způsobů.

Skládanka pro vás

Celý lustr dostanete rozložený a poskládáte si sami, za pomoci zářezů a návodu. Hravá forma provedení pak dává realizátorovi spokojenost po úspěšném složení a pocit zadostiučinění že si tak trochu sám „vytvořil“ svítidlo. Ideální je do lustru LED žárovka s teplým tedy spíše žlutým světlem.

Zkusíte to i vy?

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS