31/12
Správně zvolené osvětlení pozitivně ovlivňuje zdraví

Správně zvolené osvětlení pozitivně ovlivňuje zdraví

31. prosince 2018 v 21.45, Svítidla

V současnosti je na trhu nepřeberné množství různých druhů žárovek. Nejsme tak omezeni pouze jejich intenzitou svítivosti, nýbrž můžeme volit i odstín světla, energetickou náročnost či typ žárovky. Co se posledního parametru týká, ve většině domácností vede LED osvětlení.

Znáte historii žárovky?

Za zrodem tohoto revolučního objevu stojí Thomas Alva Edison, jenž ji poprvé rozsvítil v říjnu roku 1879. Duchovním otcem je ovšem experimentátor Humphry Davy, který objevil tzv. elektrický oblouk. Ve své době se ovšem jeho nápad s vytvořením slabého zdroje světla neujal. Až Edison na jeho vynález navázal, zdokonalil ho a sestavil žárovku se závitem, jakou známe dnes. Více informací k celé historii se dozvíte na https://www.lighting.philips.cz/…-led-zarovky.

Na jakém principu světlo funguje?

Zajímali jste se někdy o to, co vlastně světlo je? Stručně řečeno, jedná se o viditelnou část elektromagnetického zařízení. Dle vlnové délky se poté mění barva světla. Prodlužující se vlnová délka mění barvu od fialové, modré, zelené, žluté až po červenou. Chcete znát celý princip fungování světla do hloubky? Navštivte stránku https://www.lighting.philips.cz/…nguje-svetlo.

Jak je to s dopadem na naše zdraví?

Dle nejnovějších studií je evidentní, že osvětlení má zásadní vliv na náš zrak. Proto se při volbě žárovek do popředí dostává tzv. eye comfort. Neboli dáváme přednost světlu, které je naším očím pohodlné. Víte o tom, že za bolestmi hlavy, únavou či stresem mohou stát vaše stávající žárovky? Stačí je vyměnit za kvalitní LED osvětlení od prověřeného výrobce, jež bylo podrobeno řadě náročných testů. Veškeré informace o studii a vlivu na zdraví očí přináší stránka https://www.lighting.philips.cz/…-comfort/LED.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS