12/9
Minimalismus na stole

Minimalismus na stole

12. září 2018 v 00.00, Design, Kuchyně, Nádobí, Příbory

Sponzorované odkazy:

Stylové stolování a dobrá bašta je předzvěstí pohodové nálady, dostatku energie a s ní i spojených úspěchů jak na poli práce, tak i v osobní rovině. Zkuste to minimalisticky!

Ano, pokud máte plný žaludek něčeho dobrého a můžete si dopřát svoji baštu zkonzumovat v příjemném prostředí a se stylovými kousky nádobí, je vaše naladění jistě pohodové.

Základem stolování je hned několik artiklů. Abychom vůbec mohli stolování realizovat, potřebujeme stůl a židli. K tomu nějaký šik ubrus a prostírání, dále nádobí a hlavně příbor. A Nendo je minimalistický příbor v reálu.

Nendo skelton

Nendo je elegantní a elegantně odlišný příbor, tedy lžíce, lžička, vidlička a nůž. Designér Sarang Sheth je pojal více než minimalisticky, ale také subtilně a velmi prakticky.

Nendo příbor má jednoduchý, a přitom efektivní design, který není bezdůvodný. Úžasný tvar působící křehce a jemně, dává příboru nejen neobvyklý vizuální charakter, ale také má svůj účel – dovolí a pomáhá vám s tímto příborem v ruce odpočívat – ukotvit a odložit každý kousek snadno na stojanu nebo na šálku a hrnku.

Design vytvořil návrhář indický Sarang Sheth pro belgickou firmu zabývající se výrobou nábytku a domácích potřeb Valerie Objects. Příbor je velmi trefně pojmenován „skelton“ jelikož má vzhled subtilních kostí.

Vyroben je z PVD hmoty odolné proti oděru a poškrábání s povrchovou úpravou v několika barevných provedeních – černém, zlatém, stříbrném či měděném odstínu.

Sarang Sheth

Tvůrce Nendo skeltonu je indický designér, absolvent produktového (průmyslového) designu na Institutu designu MIT v Pune. Věří, že zkušenost s produktem by měla zůstat zachována i v případě, že uživatel s produktem nekomunikuje. Má rád gadgety a elektronické produkty, hudbu a knihy.

Zdroj foto: Yankodesing.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS