17/8
Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky

Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky

17. srpna 2009 v 00.00 , Design , Sklo , Svítidla

Sponzorované odkazy:

České umělecké řemeslo se vždy těšilo a stále ještě místy těší dobré pověsti. Na tuto více než tisíciletou tradici se rozhodla navázat mladá dynamická společnost, sídlící v Praze, která se zaměřuje na navrhování, vývoj a výrobu originálních designovaných předmětů ze skla, křišťálů, drahých kovů a porcelánu. Její jméno zní Lasvit, což evokuje spojení dvou českých slov – láska a svit -, tedy dvě vlastnosti, jimiž je vyjádřen jednak hluboce emotivní vztah zakladatelů ke své značce a jednak optická kvalita jejich počinů, typická pro luxusní materiály, jimž se Lasvit především věnuje.

Pomocí vybraných materiálů je zčásti zajištěn vysoký standard kolekcí svítidel a skleněných plasik Lasvitu, který odráží unikátní propojení letité zkušenosti a osvědčené zručnosti celých generací českých sklářů s kreativitou současných designérů, vzdělaných na těch nejlepších uměleckých školách jak v rodné zemi, tak v zahraničí. Výsledkem toho jsou pak originální počiny, které se vyznačují pochopením pro ducha doby a zároveň obsahují i nadčasové hodnoty, která jsou charakteristická pro opravdu jedinečná umělecká díla.

Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)

Lustry a lampy Lasvit

Navzdory svému zakotvení v českém prostředí se působnost Lasvitu rozkládá na ploše sahající od Londýna přes Moskvu až po Peking. Ať už díla Lasvit naleznete v soukromých sbírkách, muzeích, divadlech, či reprezentačních prostorech různých firem, hotelů či kasin, můžete si být jisti, že značka Lasvit je značkou světovou. Její tvorba spočívá na třech pilířích, jimiž jsou: světlo, design a zážitek, od kterých se odvíjí způsob, jakým představitelé Lasvitu přemýš­lejí o věcech, jejich tvarech i výběru materiálu.

Kolekce značky Lasvit lze rozdělit do dvou hlavních kategorií. První je zasvěcena svítidlům, kdežto druhá soustředí skleněné plastiky. Na kolekcích se podíleli Dan Piršč, Gabriela Náhlíková, Jitka Skuhravá, Alena Matějková a Jiří Pačínka. Aktuální kolekce interiérových svítidel byly pak představeny na letošním bienále veletrhu I Saloni v Miláně, kde navzdory silné konkurenci sklidily nemalý ohlas. Je zřejmé, že společnost Lasvit patří nejen na domácím trhu k absolutní špičce v oblasti svítidelskleněných dekorací.

Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)Svítidla a skleněné plastiky Lasvit: Zlaté české ručičky (http://www.homemag.cz)

http://www.lasvit.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS