29/5
Mateřské školky – nábytek, postele a hračky do školky

Mateřské školky – nábytek, postele a hračky do školky

29. května 2014 v 22.15 , Nábytek

Dětský nábytek je navrhován speciálně pro děti a mateřské školky. Nejlépe vypadá nábytek barevný nebo s různými pohádkovými motivy. Není nic lepšího, než vědět, že se vám ratolest do školky těší, že se jí prostředí plné barev líbí. Rodiče asi mnohem více nad barevností chtějí, aby byl nábytek a ostatní hračky ve školce zdravotně nezávadný a aby mělo jejich dítě mimo domov bezpečné místo na hraní.

autor: Eva Gomelskáautor: Eva Gomelská

Nábytek pro děti

Většina dětského nábytku do školky je speciálně konstruována a vyrobena z lehkých a zdravotně nezávadných materiálů. Rohy u židliček, stolečků a skříněk jsou zaoblené a tím zaručí bezpečnost pro všechny děti.
Na skříňky a desky stolů jsou nejčastěji používány laminované dřevotřísky s ABS hranou. Naopak plastové zásuvky dětského nábytku jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného polypropylénu. Nejen že poskytuje dítěti bezpečný nábytek, ale navíc je vyznačován i vysokou odolností proti mechanickému poškození.

Didaktické hračky a nábytek

Kromě úložného nábytku je k dostání také nábytek didaktický. O co se jedná? Tento druh nábytku děti zabaví a ještě je naučí různým dovednostem. Mezi tento didaktické hračky pro děti mateřských škol patří např. dětské kuchyňky, obchůdky, kadeřnické salóny, montážní stolečky, zahradní domečky apod.
Didaktické hračky jsou nevyhnutelnou součástí procesu vzdělávání pro děti v mateřských školkách. Tento typ hraček učí děti počítat, rozšiřovat slovní zásobu, rozeznávat tvary a barvy, ale také sluchově a zrakově vnímat, rozvíjet motoriku končetin atd. Děti je zkrátka potřebuji a milují.

Užitkový nábytek

Užitkový nábytek pro školky zahrnuje různé skříně, skříňky na hračky, stolky na sportovní nebo výtvarné potřeby, knihovničky, stolečky, židličky, taburety, stojánky apod.
Mateřské školky už nemusí být místem, kam se děti netěší, pláčou a stýská se jim po rodičích.

Skříňka na výtvarné potřebySkříňka na výtvarné potřeby
Barevná věž pro dětiBarevná věž pro děti

Uložte se ke spánku

Jelikož si děti v mateřské školce nejen hrají, ale také odpočívají, je nutné jim pořídit i zdravotně nezávadné matrace. Nejdůležitější je opora pro svaly a páteř. Ideální je matrace Memory Comfort nebo také Duo Visco, která je vyrobena ze dvou typů pěn se zvýšeným odporem. Matrace lze vybrat v různé tvrdosti. Tato viskoelastická pěna reaguje na teplotu a tlak a zaručí dítěti dokonalé okopírování těla. Vhodné jsou také matrace s kokosovým vláknem, HR pěny apod.
A co říci závěrem? Než vaše dítě půjdete zapsat do mateřské školky, doporučuji vám předem prohlédnout, jak školka vypadá nejen zvenčí, ale také uvnitř, včetně úložného prostoru, typu hraček a postýlek s matracemi. Jde vám přece o komfort, zdraví a spokojenost vašeho dítěte.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS