22/5
Čím posekat zahradu?

Čím posekat zahradu?

22. května 2014 v 21.30 , Domy

Také trávíte víkendy sekáním zahrady? Zvuk sekaček už neodmyslitelně patří k Vašemu životu? Usnadňují nám údržbu našeho trávníku. Díky nim je trávník upravený a hustý. Než se pustíte do výběru nové sekačky, ujasněte si, co od ní očekáváte. Dnešní trh nabízí několik druhů sekaček od vřetenových, ručních až po ty motorové. Před výběrem zhodnoťte, jak velký pozemek budete sekat. Co od stroje všechno očekáváte a jak vysoké budou investice do nové sekačky.

Nejběžnější a nejdostupnější varianta je rotační sekačka se sběrným košem. Tyto sekačky fungují na principu horizontálně rotujících nožů. Díky koši bude posekaná tráva sebraná a ještě bude z trávníku odklizeno listí a jiné nečistoty. Vybírat můžeme z elektrických, benzinových, s pojezdem či bez pojezdu.

Ti, kdo nesekají trávník příliš často a udržují menší travnaté plochy, využijí elektrické sekačky. Příjemný je jejich tichý chod, který nebude rušit sousedovu odpolední siestu, snadná je i jejich obsluha a nenáročná údržba. Ovšem při manipulaci musíte počítat s elektrickým kabelem, který napájí stroj. A musíte zajistit zdroj elektrického proudu.

Benzinovou rotační sekačku uplatníte při sekání hustšího a vyššího porostu na velkých plochách. Jsou poháněny výkonným čtyřtaktním spalovacím motorem, tudíž je důležité dbát na správnou údržbu stroje. Motor je poháněn sekacím nožem a pojezdem. Díky pojezdu bude práce se sekačkou snadnější. Už nebudete muset namáhavě tlačit sekačku před sebou, pouze jí budete udávat směr. Navíc Vaše práce nebude omezována vinoucím se elektrickým kabelem.

Řeč byla o strojích využitelných na malých plochách, ovšem udržujete-li větší plochu občasným sekáním, výhodná bude bubnová sekačka. Díky šípovým kolům a výkonnému čtyřtaktnímu motoru zdoláte jakýkoliv terén. S její pomocí dáte do pořádku jakýkoliv sad či louku.

Pokud Vám jen představa „běhání“ za sekačkou nahání husí kůži a představuje nepředstavitelnou námahu, sekání Vám usnadní zahradní traktory. Během chvíle a bez větší námahy posekáte zahradu. V zimě můžete na zahradní traktůrek připevnit radlici a díky tomu vyhrnout snadno a hravě napadaný sníh.

Nebojte se investovat do dražších, kvalitnějších strojů. Jedná se totiž o investici na dlouhou dobu, proto se nevyplácí šetřit. Pokud si nebudete s výběrem vědět rady, vsaďte na pomoc odborníka. Ten vybere stroj přímo na míru Vašim potřebám.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS